Debiut Martina Lange. "Ta piosenka pokazuje naszą drogę"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:28
Mimo że Michał Lange i Marcin Makowiec debiutują ze wspólnym projektem Martin Lange, trudno nazwać ich debiutantami. Artyści współpracowali już m.in. z Rosalie, Reni Jusis, Michałem Szpakiem i Kasią Lins. Teraz jednak przyszedł czas na ich wspólny singiel zatytułowany "Oddychaj".
Martin Lange
Martin LangeFoto: osiemdziewiec/mat. prasowy

sidney polak 1200.jpg
"Piszę o tym, co aktualnie przeżywam". Sidney Polak o swojej twórczości

Posłuchaj
11:12 2021_03_01 13_24_37_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Singiel duetu Martin Lange różni się jednak od twórczości artystów, z którymi do tej pory współpracowali (Muzyczna Jedynka)

- To jest jakby nasze pierwsze dziecko, które chcemy, żeby było całkowicie nasze i żebyśmy pokazali je po prostu jako my. To jest nasza wrażliwość, estetyka i właśnie nad tym pracowaliśmy. Stąd ten debiut - wyjaśnia w audycji "Muzyczna Jedynka" Marcin Makowiec.

Michał Lange przyznaje, że ich duet nauczył się od innych artystów przede wszystkim wrażliwości. - Zawsze trochę wchodzimy w ich świat i staramy się wydobyć z niego jak najwięcej. To nas uczy ich sposobów na kompozycje. Takie współprace są nieocenione. Od niektórych z nich uczymy się bardziej wrażliwości, a od innych kunsztu czy warsztatu - twierdzi Michał Lange.

Źródło: Martin Lange - temat/"Oddychaj"

Utworami napełniali szufladę

Przyszedł jednak taki moment, że goście radiowej Jedynki postanowili nagrać swój singiel. Kiedy podjęli tę decyzję?

- Myślę, że pracując razem z Michałem, napełnialiśmy taką naszą prywatną szufladkę prywatnymi piosenkami, które czasami brzydko mówiąc, były odpadami. Czasami były też rzeczami, które jakoś nie pasowały do niczego i tak sobie je odkładaliśmy. W pewnym momencie okazało się, że to wręcz wylewa się z tej szufladki - zdradza Marcin Makowiec.

- Wylewało się i było w niej tyle wartościowych rzeczy, z którymi było nam trudno rozstać się jakkolwiek (…). Te utwory później znowu wzięliśmy na warsztat i zaczynaliśmy opowiadać o własnych emocjach. Później jeszcze bardziej przerabialiśmy te numery na naszą modłą, bo same kompozycje z siebie były na tyle dobre, że mogliśmy to zrobić - dodaje Michał Lange.

Utwór, który pokazuje nową drogę

Singiel duetu Martin Lange różni się jednak od twórczości artystów, z którymi do tej pory współpracowali. Dlaczego? - To jest właśnie Martin Lange. Jakby taka wrażliwość. Jest to piosenka, o której można powiedzieć, że otwiera naszą drogę jako tego "duetu debiutantów". To, co piszemy dla innych, jest dla innych, a to co, piszemy dla nas, jest nasze. Piosenka "Oddychaj" pokazuje jeden z kilku odcieni i kolorów płyty. Pokazuje to, co chcielibyśmy dać innym - uważa Marcin Makowiec.

Premiera ich najnowszego albumu planowana jest już na jesień 2021 roku.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Goście: Marcin Makowiec, Michał Lange (Martin Lange)

Data emisji: 1.03.2021 

Godzina emisji: 13.24

DS

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska Muzyczna Jedynka

Czytaj także

Kasia Moś: w tej piosence zakochałam się od pierwszego odsłuchania

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 16:07
- Od pierwszego dźwięku słyszałam w tym utworze wielki potencjał - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Moś, która wspólnie z zespołem Happy Prince nagrała singiel "Częściej". Czy ta piosenka nieprzypadkowo ukazuje się tuż przed walentynkami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy singiel Cleo. "Dla wszystkich zakochanych i nie tylko"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 16:07
Do sieci trafił właśnie nowy singiel Cleo zatytułowany "Kocham". - Dla wszystkich zakochanych, ale nie tylko, z najlepszymi życzeniami permanentnej miłości - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Cleo. Utwór jest zapowiedzią wyczekiwanego przez fanów albumu "vinyLOVA".
rozwiń zwiń