Dr Michał Sutkowski: gwałtowny i mocny lockdown jest Polsce potrzebny

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:05
Walka z koronawirusem musi być bardzo skuteczna, a jedynymi skutecznymi metodami są szczepienia i lockdown. Innych metod ludzkość nie ma - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych.
Dr Michał Sutkowski
Dr Michał SutkowskiFoto: Agencja FORUM

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 052 nowych zakażeniach koronawirusem. Według danych resortu, od wczoraj zmarły 453 zakażone osoby, a wyzdrowiało 6 001 osób. To największa ilość zakażeń od początku tego roku. Dziś popołudniu minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić nowe obostrzenia, które nieoficjalnie mają objąć zasięgiem całą Polskę.

karetka free covid free shutt 1200 .jpg
Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku roku. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

- Powodem tak dużego wzrostu jest przede wszystkim odmiana brytyjska koronawirusa, która występuje w 70-80 proc. przypadków. Jest bardziej transmisyjna i bardziej zabija. Do tego chorują coraz młodsze osoby, co jest skutkiem szczepień. Gwałtowny i mocny lockdown jest zatem potrzebny. Ta walka musi być bardzo skuteczna, a jedynymi skutecznymi metodami są szczepienia i właśnie lockdown. Innych metod ludzkość nie ma - powiedział dr Michał Sutkowski.

Gość Jedynki dodał, że "niezależnie od naszych działań wirus jest zawsze przed nami. Jest jak kameleon - zmienia się i cały czas potrafi nam zaszkodzić." - Najlepszą receptą jest szczepienie populacyjne. Jeżeli dostarczymy szczepionki, wirus nie będzie miał możliwości przemieszczania się i nie będzie mutował - dodał Michał Sutkowski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj
06:48 PR1_AAC 2021_03_17-12-24-13.mp3 Dr. Michał Sutkowski o wzroście zakażeń koronawirusem w Polsce (W samo południe/Jedynka)

 

Koronawirus w Polsce - dane Ministerstwo Zdrowia.

Opublikowany przez PolskieRadio24.pl Środa, 17 marca 2021

***

Audycja: "W samo południe"
ProwadzącaMagdalena Ogórek
Gość: dr Michał Sutkowski (prezes Warszawskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych)
Data emisji: 17.03.2021
Godzina emisji: 12.20

koz

Czytaj także

Sobolewski o obostrzeniach w związku z COVID-19: najbliższe dni przyniosą rozstrzygnięcie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 08:10
- Najbliższe dni pokażą czy będziemy szli w kierunku dalszych luzowań obostrzeń, bądź też w drugą stronę, trzeba będzie wrócić do obostrzeń wcześniejszych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba się wznieść ponad podziały". Poseł PSL apeluje ws. Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:23
- Nie można działać tak, że robiąc na złość rządowi, sprawi się, iż będzie cierpieć społeczeństwo. Rządzący mają swoje kwestie, opozycja jest po drugiej stronie, ale są tematy, w których trzeba się wznieść ponad podziały i rozmawiać, by jak najwięcej tych środków jak najszybciej popłynęło - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Stefan Krajewski, pytany o poparcie jego klubu dla Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń