Dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym: jesteśmy w stanie reagować na bieżąco

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 13:31
- Jesteśmy w stanie w tej chwili poprzesuwać to, co możemy, jeśli chodzi o szczepienia, chociaż już teraz szczepimy całe rzesze pacjentów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadion Narodowy w WarszawieFoto: Oleksandr Dudnyk / Shutterstock.com

Szef KPRM poinformował, że uruchomione zostaną dodatkowe punkty szczepień w aptekach i placówkach POZ, które będą chciały uczestniczyć w programie i wykonywać szczepienia. W drugim kwartale nowe miejsca szczepień będą obejmowały m.in. szpitale tymczasowe.

twitter kprm dworczyk 663.jpg
Dworczyk: powinniśmy zrobić wszystko, żeby przerwać transmisję wirusa

- Tak naprawdę zwiększona ilość osób, która mogłaby się zapisać do szpitala tymczasowego nie była akurat w tym przypadku dużym problemem, w tym sensie, że te terminy były i tak wypełnione u nas po brzegi - zaznaczył dyrektor placówki.

- Szczepimy ponad 2.5 tys. osób i praktycznie dodatkowych terminów w tej chwili nie można by było uruchomić, ze względów technicznych - dodał.

Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o wolne miejsce w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym?

- W tej chwili mamy obłożenie w granicach 300 osób. Dzisiaj też będzie sporo wypisów, bo pamiętajmy o tym, że każdego dnia pacjenci zdrowieją. Najwięcej osób przyjęliśmy 10-12 dni temu. Od 300 do 350 łóżek mamy zabezpieczonych - odpowiedział dr Zaczyński.


Posłuchaj
07:19 [ PR1]PR1 (mp3) 2 kwiecień 2021 12_24_35.mp3 Artur Zaczyński o sytuacji w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie ("W samo południe") 

- W każdej chwili jesteśmy w stanie relokować pacjentów ze szpitala przy ul. Wolskiej. Jeżeli byłoby gorzej to jesteśmy w stanie reagować na bieżąco - podsumował gość audycji. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość audycji: Artur Zaczyński (dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie)

Data emisji: 02.04.2021

Godzina emisji: 12.28

kmp/ans

Czytaj także

Awaria systemu rejestracji na szczepienia. Dr Posobkiewicz: skupmy się na zaszczepieniu jak największej liczby osób

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 09:37
– Przede wszystkim powinniśmy uczynić wszystko, żeby te szczepionki, które już docierają do nas do kraju, jak najszybciej znalazły swoje miejsce w punktach szczepień i żeby została zaszczepiona jak największa część populacji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia dr Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milion szczepień tygodniowo, nowe punkty. Dworczyk zapowiada przyśpieszenie akcji

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 11:11
- W pierwszym pełnym tygodniu po świętach, czyli między 12 a 18 kwietnia osiągniemy prędkość miliona szczepień tygodniowo - poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Dodał, że w najbliższym czasie uruchomione będą też nowe punkty szczepień.
rozwiń zwiń