Uważaj na cmentarne hieny!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2010 07:00
Zbliża się święto Wszystkich Świętych. Porządkując groby naszych bliskich warto poczekać z postawieniem na nich kwiatów i zniczy. Złodzieje nie śpią.
Audio

Straż miejska rozpoczęła wzmożone kontrole na cmentarzach. Pod hasłem " Stop cmentarnym hienom" wypowiedzieli oni wojnę złodziejom. Strażnicy kontrolują między innymi skąd pochodzą znicze, kwiaty i wieńce, które sprzedają uliczni handlarze.

Porządku na cmentarzach strzegą także nocą z użyciem noktowizorów.

- Noktowizor ma to w sobie, że bez użycia latarek widzimy kto w ciemności się porusza na danym terenie. Skupiamy się na takich osobach, które wychodząc z cmentarzy wynoszą wiązanki, bo to już nie jest normalne - tłumaczy Romuald Modzelewski z warszawskiej Straży Miejskiej.

Natomiast skąd pochodzą jodły, gałęzie i sosny, z których robione są wieńce kontrolują leśnicy. Rozpoczęli oni akcję "Stroisz". Razem z policjantami i strażnikami miejskimi kontrolują lasy.

 - W tym, roku złapano kilku sprawców kradzieży stroiszów, w związku z tym zostały im wystawione mandaty w wysokości 500 zł - poinformowała Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.

Kontrole prowadzone przez leśników, strażników miejskich i policjantów prowadzone będą do 4 listopada.

 

 

(mb)

 

Aby wysłuchać materiału dżwiękowego na temat kradzieży na cmentarzach wystarczy kliknąć "Cmentarne hieny" w boksie "Posłuchaj".

Zobacz więcej na temat: Lasy Państwowe boks

Czytaj także

Kwesta na warszawskich Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2008 16:57
W sobotę i niedzielę odbędzie się tradycyjna kwesta na warszawskich Powązkach. Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami imienia Jerzego Waldorfa odrestaurował dotąd tysiąc dwieście zabytkowych nagrobków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymano sprawców dewastacji polskiego cmentarza

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2010 07:19
Białoruska milicja zatrzymała trzech nastoletnich sprawców dewastacji dawnego polskiego cmentarza katolickiego w Brześciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowa wyszukiwarka grobów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2010 09:36
W październiku i listopadzie wyszukiwarka notuje od 80.000 do 100.000 zapytań o mogiły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cmentarna sztuka

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 07:00
Cmentarz to miejsce wiecznego spoczynku. Jednak w każdym państwie to miejsce spoczynku wygląda inaczej.
rozwiń zwiń