Maciejewska: nie powiedzieliśmy, że będziemy głosowali za Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 13:34
- My jeszcze nie powiedzieliśmy, że będziemy na pewno głosowali za Funduszem Odbudowy. Postawiliśmy sześć warunków i rząd się na nie zgodził - powiedziała w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Beata Maciejewska.
Beata Maciejewska
Beata MaciejewskaFoto: Adam Chelstowski/FORUM

Gość Magdaleny Ogórek mówiła o tym, że Lewica podejmuje rozmowy z innymi partiami opozycyjnymi, ale i też rozmawia we własnym gronie.

- Rozmawialiśmy wielokrotnie z opozycją. Wysłaliśmy swoje uwagi do tego planu. Wykonujemy różne ruchy, zarówno do Koalicji Obywatelskiej, jak i do Zjednoczonej Prawicy - powiedziała Beata Maciejewska.


traktor wieś free 1200.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Miliardy euro na rozwój obszarów wiejskich

Poseł Lewicy odniosła się do zmiany zdania Koalicji Obywatelskiej ws. Krajowego Planu Odbudowy.

Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w grudniu ub. r. mówił: "to jest bardzo ważny plan dla Polski". Dziś nazywa Lewicę "zdrajcami".

- Jestem zaskoczona atakiem na Lewicę, My nie jesteśmy częścią Koalicji Obywatelskiej. Lewica to lewica - skomentowała Beata Maciejewska.

Ponad 250 miliardów złotych dla Polski za 6 warunków

Gość "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia zdradziła rozmowy, które Lewica prowadziła z Prawem i Sprawiedliwością ws. Krajowego Planu Odbudowy.

- My jeszcze nie powiedzieliśmy, że będziemy na pewno głosowali za Funduszem Odbudowy. My jeszcze tego nie powiedzieliśmy - zaznaczyła. 

Czytaj także:

- My powiedzieliśmy, że zależy nam na tym, na tym, na tym, postawiliśmy sześć warunków i rząd się na nie zgodził - dodała.

Jak uważa Beata Maciejewska, ta sytuacja przybliża Lewicę do głosowania na "tak" ws. Krajowego Planu Odbudowy.

66 proc. chce, aby opozycja zagłosowaniem razem z PiS

Poseł Lewicy została poproszona o skomentowanie badania, jakie przeprowadził IBRIS dla Rzeczpospolitej. Na pytanie: "Jak powinna zachować się opozycja w głosowaniu nad Funduszem Odbudowy?". Według badania wynika, że ponad 66 proc badanych uważa, że partie opozycyjne powinny zagłosować w tej sprawie razem z PiS.

Beata Maciejewska w rozmowie z Magdaleną Ogórek sondaż skwitowała, że "nie chce zajmować się Platformą Obywatelską".


Posłuchaj
07:23 PR1_mp3 2021_04_28-12-32-45.mp3 Beata Maciejewska o Krajowym Planie Odbudowy ("W samo południe"/PR1)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek 

Gość audycji: Beata Maciejewska (poseł, Lewica)

Data emisji: 28.04.2021

Godzina emisji: 12.33

bf

Czytaj także

"Wyborcy! Zapamiętajcie ten dzień". Politycy KO czują się zdradzeni przez Lewicę

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 15:59
Politycy Koalicji Obywatelskiej i część publicystów nie kryją oburzenia w związku ze spotkaniem Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim. "Wyborcy opozycji! Zapamiętajcie ten dzień!" - napisała na Twitterze Elżbieta Bińczycka, przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów. - Lewica zdradziła opozycję, wyborców i polską demokrację - stwierdził Bartłomiej Sienkiewicz (KO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel o porozumieniu z Lewicą: przypomnijmy, o co idzie gra, to ponad 770 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 08:05
- To jest polityka, więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że się negocjuje, rozmawia, szuka wspólnych punktów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do porozumienia ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: politycy PO są gotowi podłożyć bombę pod budżet europejski

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 09:15
– Platforma Obywatelska w imię partyjnych wojenek jest w stanie zablokować budżet europejski dla Polski (770 mld zł) – i jednocześnie dla wszystkich krajów UE. Politycy PO są gotowi podłożyć bombę pod budżet europejski – i to tylko z powodu swoich partyjnych interesów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń