"Program, który daje nadzieję. Ludzie na to czekają". Dr Andrzej Anusz o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 13:07
- Ludzie mają duże oczekiwania. Formacja polityczna, która zaproponuje wiarygodny program, dający nową nadzieję, zyska - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: Wojciech Kusiński / PR

O godz. 10.00 w sobotę rozpoczęła się konwencja programowa, na której m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Zgodnie z zapowiedziami dotyczyć będzie 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia. 

1200 polski nowy ład fb
Zdrowie, rodzina, rozwój. PiS zaprezentowało spot zapowiadający Polski Ład

Gość audycji "W samo południe" odniósł się do momentu, w jakim zdecydowano się ogłosić program Polski Ład.

- Wychodzimy z pandemii, wskaźniki na to wskazują, przyspieszył też Narodowy Program Szczepień. W tym momencie pojawia się program, który daje szansę, daje nadzieję. Ludzie na to czekają - stwierdził politolog. - Psychologicznie to jest taka sytuacja, jak po wojnie - dodał.

- Ludzie mają duże oczekiwania. Ta formacja polityczna, która zaproponuje wiarygodny program, dający nową nadzieję, zyska. Moim zdaniem, ten punkt odniesienia został przez partię rządzącą wykorzystany - ocenił Anusz.

Na antenie radiowej Jedynki odniósł się również do sytuacji w Zjednoczonej Prawicy. - Trzeba zwrócić uwagę na to, że Polski Ład jest jednoznacznie sygnowany przez Prawo i Sprawiedliwość - zauważył politolog.

Posłuchaj
04:37 _PR1wsp anusz.mp3 Dr Andrzej Anusz o programie Polski Ład ("W samo południe"/Jedynka)

* * *

Audycja: "W samo południe"

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Anusz

Data emisji: 15.05.2021

Godzina emisji: 12.20

kp

Czytaj także

Polski Ład. Mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw bez pozwolenia na budowę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:59
Program "Mieszkanie bez wkładu własnego" przy kredycie mieszkaniowym, dofinansowanie dla korzystających z budownictwa społecznego i uproszczenie przepisów przy budowie małych domów mieszkalnych - to propozycje Polskiego Ładu, które mają pomóc w zapewnieniu mieszkań dla rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapitał opiekuńczy, więcej żłobków i darmowe badania prenatalne. Polski Ład to także pomoc dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 12:34
- Wprowadzenie dodatkowego instrumentu finansowego dla rodziców, tworzenie kolejnych żłobków, większa elastyczność pracy dla rodziców i powszechny dostęp do badań prenatalnych – to część przewidzianych w Polskim Ładzie rozwiązań na rzecz rodzin.
rozwiń zwiń