"Przepisy antykorupcyjne przeszkadzają posłom opozycji". Marek Ast o pracach nad nowelizacją Kodeksu karnego

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 12:52
-  Ze strony opozycji od razu padł wniosek o odrzucenie projektu ustawy antykorupcyjnej. Widać więc intencje i to, jak bardzo przepisy antykorupcyjne przeszkadzają części posłów opozycji - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Ast, poseł PiS.
Marek Ast
Marek AstFoto: PAP/Leszek Szymański

winnicki 1200.jpg
Głosowanie ws. nowelizacji KPA. Winnicki tłumaczy postawę posłów Konfederacji: nastąpiła pomyłka

W czwartek Sejm rozpoczął prace nad ustawą antykorupcyjną, której celem jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. To projekt nowelizacji Kodeksu karnego. Podpisali się pod nim posłowie Kukiz'15 oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Do proponowanej nowelizacji odniósł się w programie "W samo południe" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Ast. Przypomniał, że w projekcie znalazły się "elementy postulowane przez Pawła Kukiza".

Posłuchaj
06:03 _PR1_AAC 2021_06_25-12-26-02.mp3 Marek Ast (PiS) o projekcie ustawy antykorupcyjnej ("W samo południe"/Jedynka)

- Mamy w tym projekcie zasadę pozbawienia praw publicznych osób skazanych za korupcję, jest wprowadzony zakaz zajmowania stanowisk w instytucjach państwowych i samorządowych, są wprowadzone zakazy łączenia przez posłów funkcji w Sejmie z zatrudnieniem w niektórych instytucjach - wyjaśnił w rozmowie z Jerzym Jachowiczem.

Polityk PiS skomentował też postawę ugrupowań opozycyjnych w tej sprawie. - Ze strony opozycji od razu padł wniosek o odrzucenie - powiedział. - Od razu widać więc intencje i to, jak bardzo przepisy antykorupcyjne przeszkadzają przynajmniej części posłów opozycji - ocenił.

Więcej w nagraniu

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Gość: Marek Ast (PiS)

Data emisji: 25.06.2021

Godzina emisji: 12.28

kp

Czytaj także

Sejm odrzucił wszystkie wnioski opozycji. PiS obroniło wicemarszałka i trzech ministrów

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 00:30
Na stanowiskach zostają wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, wicepremier, szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin oraz szef KPRM Michał Dworczyk - oznacza to, że przepadły wszystkie wnioski opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opozycja jest jak zwykle sfrustrowana i kłótliwa". Terlecki o głosowaniach w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 14:56
- Głosowania w Sejmie wypadły pozytywnie, jesteśmy bardzo zadowoleni - większość jest bezpieczna i spokojna, opozycja jak zwykle sfrustrowana, zgorzkniała, kłótliwa i bez planu, bez pomysłu, bez programu - powiedział w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń