"Zależy nam na dobrych kontaktach z Komisją Europejską". Jadwiga Wiśniewska po spotkaniu premiera z szefową KE

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:29
- Komisja Europejska bardzo często opiera się na tzw. fake newsach. Bezpośredni kontakt premiera Mateusza Morawieckiego z Ursulą von der Leyen jest szansą i okazją do tego, by mówić o tym, jak rzeczywiście wygląda sytuacja w Polsce - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.
Jadwiga Wiśniewska
Jadwiga WiśniewskaFoto: FACEBOOK.COM/JADWIGA WIŚNIEWSKA

Mateusz Morawiecki i Ursula von der Leyen spotkali się w Brukseli, aby porozmawiać o wykorzystaniu pieniędzy z Funduszu Odbudowy po pandemii. Premier Morawiecki poinformował, że jego spotkanie z przewodniczącą Komisji Europejskiej było "bardzo dobre", w podobnym tonie wypowiadała się szefowa KE.

ida663.jpg
"Bardzo dobre spotkanie". Mateusz Morawiecki o rozmowie z przewodniczącą KE na temat zatwierdzenia KPO

- Bardzo zależy nam na dobrych kontaktach z Komisją Europejską, która niestety często opiera się na tzw. fake newsach. Bezpośredni kontakt premiera Morawieckiego z Ursulą von der Leyen jest szansą i okazją do tego, by mówić o tym, jak rzeczywiście wygląda sytuacja z praworządnością w Polsce - podkreśliła Jadwiga Wiśniewska. 

Europoseł przyznała, że "była to również doskonała okazja, żeby mówić o celach związanych z planem odbudowy po koronawirusie", czy też omówić kwestie polityki klimatycznej.

Czytaj także:

Przygotowania do czwartej fali

Gość audycji mówiła również o przygotowaniach w Europie do nadejścia czwartej fali zachorowań na COVID-19. Zauważyła, że w większości krajów z nadejściem wakacji zmalała dynamika szczepień przy jednoczesnym wzroście nowych zakażeń.

- Zwracamy uwagę, jak wielką i negatywną rolę odgrywa dezinformacja związana ze szczepieniami - dodała Wiśniewska.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu rozmowy.


Posłuchaj
07:07 PR1_mp3 2021_07_14-12-29-29_for_media.mp3 Jadwiga Wiśniewska o spotkaniu premiera Morawieckiego z szefową KE w Brukseli (W samo południe/Jedynka)

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącaMagdalena Ogórek 

Gość: Jadwiga Wiśniewska (PiS)

Data emisji: 14.07.2021

Godzina emisji: 12.29

st

Czytaj także

"Ten wirus rozprzestrzenia się z szybkością pożaru lasu". Dr Szułdrzyński o wariancie Delta

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 10:35
- Zakaźność wariantu Delta jest tak ogromna, że wystarczy kilka sekund kontaktu, żeby złapać infekcję - mówił w Polskim Radiu 24 dr Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy premierze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile jest w Polsce przypadków zakażeń wariantem Delta koronawirusa? Rzecznik MZ podał nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 14:34
- W Polsce odnotowano 153 przypadki zakażeń wariantem Delta, w ciągu ostatnich dni przybyło ponad 30 nowych przypadków podczas sekwencjonowania - poinformował w poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po spotkaniu premiera z szefową KE. Europejski Zielony Ład i Fundusz Odbudowy wśród głównych tematów

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 23:00
Dwie godziny trwała kolacja premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen w Brukseli. Po spotkaniu nie było wypowiedzi dla prasy. Wpisy na Twitterze zamieściła szefowa Komisji, a także Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii.
rozwiń zwiń