Cimanouska z wizą humanitarną. Konieczny: białoruscy opozycjoniści widzą w Polsce kraj, który im sprzyja

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 15:04
- Opozycjoniści białoruscy widzą w Polsce kraj, który im sprzyja. Wspieramy ruchy demokratyczne na Białorusi, ale także bliskość geograficzna ma duży wpływ na to, że ludzie uciekają z Białorusi akurat do Polski - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konieczny z Lewicy.
Białoruska lekkoatletka Kristina Cimanouska
Białoruska lekkoatletka Kristina CimanouskaFoto: Forum/ISSEI KATO
mid-epa09392779 (1).jpg
Wiza humanitarna dla białoruskiej biegaczki. Prof. Jacek Reginia-Zacharski: była to rzecz oczywista

Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska, która w ciągu kilku godzin ma dotrzeć w środę z Tokio do Wiednia, następnie uda się do Polski, od której otrzymała wizę humanitarną - poinformowały w środę austriackie władze. Resort wcześniej w środę potwierdził doniesienia mediów, że lekkoatletka, która otrzymała polską wizę humanitarną i miała w środę lecieć rejsem LOT do Warszawy, znajduje się na pokładzie samolotu linii Austrian Airlines lecącego do Wiednia. Maszyna ma wylądować na lotnisku Schwechat ok. godz. 15.

Posłuchaj
08:32 PR1_MPLS 2021_08_04-12-24-29.mp3 Wojciech Konieczny: opozycjoniści białoruscy widzą w Polsce kraj, który im sprzyja (W samo południe/Jedynka)

 

Wojciech Konieczny z Lewicy przyznał, że "stanowisko Polski wobec sytuacji na Białorusi jest jednoznaczne i ma to wpływ na emigrację".

- Opozycjoniści białoruscy widzą w Polsce kraj, który im sprzyja. Wspieramy ruchy demokratyczne na Białorusi, ale także bliskość geograficzna ma duży wpływ na to, że ludzie uciekają z Białorusi akurat do PolskiPolska jest postrzegana jako kraj, w którym warto się zatrzymać, jest dobrze postrzegana - przyznał gość Polskiego Radia.

Czytaj także:

Więcej w całej rozmowie, w której poruszono również temat szczepionek i pandemii COVID-19.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Wojciech Konieczny (Lewica)

Data emisji: 4.08.2021

Godzina emisji: 12.24

dn

Czytaj także

Białorusini z dodatkową ochroną od Ukrainy. Jest deklaracja prezydenta Zełenskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 14:25
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski polecił Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i MSW zagwarantować ochronę obywatelom Białorusi, którzy przybyli na Ukrainę i którym może grozić niebezpieczeństwo w związku z ich działalnością - napisało w środę biuro szefa państwa.
rozwiń zwiń