Lewica zagłosuje przeciw nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Pawliczak: ona szkodzi Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 13:08
- Ta ustawa służyć ma ograniczeniu wolności słowa i jest przede wszystkim skierowana przeciwko stacji TVN - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Karolina Pawliczak, poseł Lewicy.
Karolina Pawliczak (Lewica)
Karolina Pawliczak (Lewica)Foto: Wojciech Olkuśnik/PAP

Zapytana o to, jak Lewica zagłosuje w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, Karolina Pawliczak odpowiedziała, że ugrupowanie zgłosi sprzeciw.

Andrzej Szejna PAP 1200.jpg
Szejna: kiedy Banaś ujawnił nieprawidłowości, nagle okazał się dla obozu rządzącego przestępcą

- Oczywiście zagłosujemy przeciw tej ustawie. Wspólnie jesteśmy po takiej dyskusji i nie mamy żadnej wątpliwości, że ta ustawa szkodzi Polsce, szkodzi wolności mediów, szkodzi niezależności. Tak że nie wolno zagłosować "za" - mówiła gość Jedynki.

Czytaj także:

- Mam nadzieję, że większość sejmowa też tak zagłosuje, bo póki co nie wiemy tak do końca, czy Jarosław Kaczyński i Zjednoczona Prawica będą mieli w tej sprawie większość. To się na dobrą sprawę okaże dopiero na Sali sejmowej - podkreśliła była wiceprezydent Kalisza.

Poseł mówiła, że w Polsce obowiązują już przepisy prawne, które umożliwiają blokowanie podejmowanych transakcji właścicielskich, które zagrażałyby interesowi naszego kraju.

- Ta ustawa zaś służyć ma ograniczeniu wolności słowa i jest przede wszystkim skierowana przeciwko stacji TVN - stwierdziła stanowczo.


Posłuchaj
08:12 PR1_mp3 2021_08_11-12-26-50.mp3 Pawliczak: na Polski Ład trzeba spojrzeć kompleksowo ("W samo południe"/Jedynka)

Stanowisko wobec Polskiego Ładu

Zapytana o Polski Ład Karolina Pawliczak mówiła, że Lewica popiera część postulatów. - Wiele rozwiązań z Polskiego Ładu, czy też konkretnych punktów, jest bliskich Lewicy. Mówimy tutaj o kwocie wolnej od podatku, o mieszkalnictwie, o budownictwie, o tanim budownictwie mieszkaniowym, szczególnie dla osób młodych. Natomiast na Polski Ład trzeba spojrzeć kompleksowo.

- 40 proc. młodych ludzi niestety skazanych jest (…) na życie w wielorodzinnych systemach. Niestety również z rodzicami. A przecież każdy chce się uniezależnić. To bardzo ważne, żeby młodzi ludzie mieli szansę wyboru - podkreśliła.

Więcej w audycji.

* * *

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Karolina Pawliczak (Lewica)

Data emisji: 11.08.2021

Godzina emisji: 12.26

Czytaj także

"To tylko doprecyzowanie istniejących zapisów". Anna Milczanowska o noweli ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 18:00
- Trzeba wprowadzić zapisy konkretne, mówiące o tym, że siedziba danego medium nie może być zarejestrowana na jakimś lotnisku w Holandii, a tak się dzieje teraz. W ustawie, która na dzisiaj obowiązuje, jest to wszystko zapisane. Więc my doprecyzowujemy pewne zapisy - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS, komentując projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
rozwiń zwiń