Maciej Wąsik: Łukaszenka rozpisał scenariusz, w którym role odgrywają polskie media i politycy opozycji

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 12:57
- Część polskich mediów, tak samo jak część polskich polityków opozycji, wpadło w pułapkę zastawioną przez Łukaszenkę - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Maciej Wąsik, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Maciej Wąsik, wiceminister Spraw Wewnętrznych i AdministracjiFoto: twitter.com/WasikMaciej

Maciej Wąsik, który był gościem Magdaleny Ogórek, został zapytany o aktualną sytuację w Usnarzu Górnym. - Sytuacja się nie zmienia. Po stronie białoruskiej - i to trzeba mocno podkreślić - koczują osoby, które podają się za Afgańczyków - mówił.

1200, Granica, forum.jpg
Krzysztof Mróz: to, co się dzieje na granicy, już dawno przekroczyło granice przyzwoitości

- Nie znamy ich narodowości, bo znajdują się po drugiej stronie granicy. Policja razem ze strażą graniczną i wojskiem dosyć skutecznie odpycha od granicy osoby, które próbowałyby zakłócić tamtejszą sytuację - kontynuował wiceminister.

- Zdajemy sobie sprawę, że jest to taki dosyć istotny element wojny hybrydowej, którą prowadzi Aleksander Łukaszenka - podkreślił Wąsik.


Posłuchaj
08:45 PR1 2021_08_30-12-30-41.mp3 Maciej Wąsik o sytuacji w Usnarzu Górnym: policja i wojsko pracują skutecznie ("W samo południe"/Jedynka)

- Chciałbym podkreślić, że te osoby nielegalnie przekraczają granicę polską (...), czyli jeżeli oni chcieliby się dostać do Unii Europejskiej, to zgodnie z konwencją genewską powinni w sposób legalny przekraczać granice - zaznaczył polityk.

Czytaj także:

Maciej Wąsik został także zapytany o to, czemu ma służyć fejkowa presja, która jest wywierana przez część polskich mediów. - Część polskich mediów, tak samo jak część polskich polityków opozycji, wpadło w pułapkę zastawioną przez Łukaszenkę - odpowiedział.

- Łukaszenka rozpisał pewien scenariusz i oni odgrywają rolę. Robią to z zaślepienia, bo uważają, że każde uderzenie w rząd PiS jest dla nich ważne - dodał wiceminister.

Wąsik mówił też o masowym naruszaniu granic państw i stanowisku Europy w tej sprawie. - Wydaje się, że rząd polski uzyskał także wsparcie Komisji Europejskiej. Pragnę zauważyć, że stanowisko Europy w tej sprawie niezwykle zmieniło się od 2015 r. - przypomniał.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Maciej Wąsik (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 30.08.2021 r.

Godzina emisji: 12.30

ng

Czytaj także

"To ustawa o przywilejach, a nie o zakazach". Wiceszef MSWiA o projekcie dot. OSP

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 11:42
- Ustawa o ochotniczych strażach pożarnych to ustawa o przywilejach dla strażaków, a nie o zakazach - ocenił w czwartek w Sejmie wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, odnosząc się do wątpliwości niektórych posłów co do części zaproponowanych w projekcie przepisów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liziniewicz: opozycja próbowała narzucić narrację o tym, że biedni ludzie czekają na granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 22:37
- W pierwszym momencie opozycja próbowała narzucić narrację o tym, że biedni ludzie czekają na granicy i rząd nie chce udzielić im pomocy i "łamie prawa człowieka". Okazało się, że Polacy pamiętają obrazki z 2015 r. - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Migranci na granicy polsko-białoruskiej. Nowe posiłki wojska i policji w Usnarzu Górnym

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 08:44
Nowe posiłki wojska i policji przyjechały wcześnie rano w niedzielę na granicę polsko-białoruską nieopodal miejscowości Usnarz Górny (woj. podlaskie). Po stronie białoruskiej od około trzech tygodni koczuje grupa migrantów.
rozwiń zwiń