Działania reżimu Łukaszenki. Europoseł PiS: sytuacja na granicy z Białorusią najniebezpieczniejsza od 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 14:02
- Mamy do czynienia z atakami hybrydowymi oraz wymuszeniem przez reżim Łukaszenki uruchomienia pasa transmisyjnego, jeśli chodzi o migrantów do Unii Europejskiej przez Polskę do zachodniej Europy - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska (europoseł PiS). 
Jadwiga Wiśniewska
Jadwiga Wiśniewska Foto: Forum/Aleksiej Witwicki

Część polityków opozycji sugeruje, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest przez obóz rządzący celowo wyolbrzymiana, by swoimi działaniami poprawiać notowania w sondażach.

Europoseł PiS oceniła, że "jest to typowy osąd dla opozycji, ponieważ oni zrobią wszystko, aby budować swoje poparcie". - Patrzą na postępowania innych ze swojej perspektywy. Ubolewam, że takie osoby są w polityce - stwierdziła.


Czytaj więcej:
Rau w wilnie 1200 pap.jpg
Zobacz także: 
Wizyta ministra spraw zagranicznych w Wilnie. "Polska i Litwa muszą działać razem w obliczu wojny hybrydowej"

"Wyjątkowa niebezpieczna sytuacja" 

Jadwiga Wiśniewska odniosła się również do sytuacji na granicy z Białorusią. - Jest wyjątkowo niebezpieczna, a nie była taka od 30 lat - oceniła.

- Należy zwrócić uwagę na to, że mamy do czynienia z atakami hybrydowymi oraz wymuszeniem przez reżim Łukaszenki uruchomienia pasa transmisyjnego, jeśli chodzi o migrantów do Unii Europejskiej przez Polskę do zachodniej Europy - mówiła

Polityk stwierdziła, że rządzący "są świadomi tych zagrożeń". - Dlatego dbamy o szczelność wschodniej granicy nie tylko Polski, ale też i Unii Europejskiej i wschodniej flanki NATO - powiedziała.


Posłuchaj
08:03 WSP-Jadwiga Wiśniewska.mp3 Jadwiga Wiśniewska o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (W samo południe/Jedynka)

 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Jadwiga Wiśniewska (europoseł PiS)

Data emisji: 06.09.2021 r.

Godzina emisji: 12.28

Czytaj także

Premier: nie ma godziny, w której służby białoruskie nie dostarczałyby na granicę migrantów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 11:33
- Każdy dzień na granicy z Białorusią to kolejne prowokacje białoruskie, których liczba idzie w setki. Tylko od początku sierpnia udaremniono ponad 4 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń