"To próba paraliżu Polski". Jarosław Sachajko o decyzji Komisji Europejskiej ws. sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 13:25
- Widzę tutaj szantaż na różnych poziomach. Jest to niepokojące, bo, te działania, to próba paraliżu Polski - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, poseł, Kukiz'15
Jarosław Sachajko
Jarosław SachajkoFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Jarosław Sachajko w audycji "W samo południe" został zapytany o to, jak reformować wymiar sprawiedliwości w sytuacji, kiedy większość państw UE może to robić swobodnie, a Polska niekoniecznie? Poseł odpowiedział, że "jest to próba wpływania na demokratyczne wybory Polaków".

prezydent.pl spychalski free 663.jpg
"Forma nieuprawnionego nacisku". Spychalski o działaniach KE ws. reformy sądownictwa

Polityk koła Kukiz'15 nawiązał do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Jego powrót porównał z "inwazją KE na polską demokrację".

Posłuchaj
06:23 PR1_mp3 2021_09_08-12-31-15.mp3 Jarosław Sachajko o decyzji Komisji Europejskiej ws. sądownictwa (Jedynka/W Samo Południe)

- Widzę tutaj szantaż na różnych poziomach - stwierdził Jarosław Sachajko. - Jest to niepokojące, bo, te działania, to próba paraliżu Polski - dodał.

Czytaj także:

Parlamentarzysta przypomniał, że reforma sądownictwa jest popierana przez ugrupowanie, którego jest członkiem. Zaznaczył, że Polska wypełnia wszystkie zobowiązania traktatowe. Jednocześnie gość Magdaleny Ogórek zwrócił uwagę, że podobne rozwiązania, takie jak stosowane są w Polsce, wykorzystywane są w innych krajach UE.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Jarosław Sachajko (Kukiz'15)

Data emisji: 8.09.2021

Godzina emisji: 12.31

bf

Czytaj także

Mucha: KE nie pozwala grać w kotka i myszkę, PiS zbiera efekty swoich działań

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 09:00
– Nie da się być we wspólnocie opartej na praworządności i jednocześnie tej praworządności z naszego kraju wyprowadzać – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia poseł Polski 2050 Joanna Mucha, pytana o wniosek KE do TSUE o ukaranie finansowe Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: TSUE sam wskazywał, że organizacja sądownictwa to sprawa państw członkowskich

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 09:05
Rzeczpospolita Polska nie delegowała żadnych kompetencji dotyczących organizacji wymiaru sprawiedliwości i w tym zakresie pozostajemy absolutnie na gruncie porządku konstytucyjnego i porządku krajowego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia doradca prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE wstrzyma środki dla Polski? Dworczyk: wypowiedzi niektórych przedstawicieli Komisji zostały nadinterpretowane

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 09:52
- KE potwierdziła, że trwają analizy polskiego KPO, a wypowiedzi medialne niektórych przedstawicieli Komisji, które zostały nadinterpretowane i opacznie przedstawione w Polsce, nie są żadnym stwierdzeniem, że środki dla Polski będą wstrzymane - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń