Szukają źródeł polskiej tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 18:05
Kończy się cykl debaty z cyklu "Polska Tolerancja", organizowanych przez fundację Tezeusz, których patronem medialnym jest Program Pierwszy Polskiego Radia.
Audio

Przez trzy miesięczny projekt przewinęło się kilkudziesięciu autorów i poruszano na nim kilkanaście tematów.

- Dzisiaj w Pałacu Staszica, o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia debata podsumowująca. Objęliśmy w zasadzie wszystkie ważne tematy społeczne, kulturowe, światopoglądowe i polityczne, które są wyzwaniem dla naszej tolerancji – zauważył Andrzej Miszk, filozof, twórca portalu i prezes fundacji Tezeusz.

W rozmowie z Zuzanną Dąbrowską zaznaczył, że organizatorzy będą się starać  odpowiedzieć na pytanie o źródła polskiej tolerancji, jej obecną kondycję oraz jej granice.

- W debacie dziesiątej, gdy rozmawialiśmy o tolerancji wobec gejów i lesbijek, duży odłam dyskutantów pokazał, że ma kłopot z akceptacją krytyczną nie tylko zachowań homoseksualnych, ale i samych homoseksualistów. Wstrząsem była też debata pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami aborcji – wspominał w "Popołudniu z Jedynką".

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że katolicy w Polsce są niezwykle podzieleni w kluczowych kwestiach: stosunku Kościoła do ewangelizacji i dialogu ze światem.

(pp)

Aby posłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć na dźwięk "Porozmawiajmy o tym" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Czytaj także

Co to znaczy tolerancja?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 17:43
Czy chrześcijaństwo i islam nie potrafią się dogadać? O zrozumieniu, tolerowaniu i poszanowaniu różnorodności religijnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dialog to sztuka

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 16:15
Tolerować przekonania innych osób, to nie znaczy rezygnować z własnych - ks. Andrzej Draguła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tolerancja płci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 16:30
Problem równouprawnienia kobiet jest w naszym kraju ciągle aktualny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy mają niewyparzone języki

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 18:10
Przewodnia zasada dyskusji: Oddzielaj ludzi od sprawy. Nie włączaj do dyskusji uczuć wobec drugiej osoby.
rozwiń zwiń