Walka z pandemią koronawirusa. Paszyk: nie będziemy wyręczać rządu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 13:00
- Władysław Kosiniak-Kamysz jako szef PSL jasno i merytorycznie podpowiada rządzącym poszczególne działania. Proszę jednak nie oczekiwać, że my ich dzisiaj wyręczymy. To oni mają wszelkie narzędzia do tego, żeby wprowadzać określone strategie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Paszyk z PSL.
Poseł PSL podkreślił, że już jego ugrupowanie sugerowało rządowi pewne rozwiązania w walce z pandemią
Poseł PSL podkreślił, że już jego ugrupowanie sugerowało rządowi pewne rozwiązania w walce z pandemią Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

- Projekt o szczególnych zasadach ochrony życia obywateli w okresie pandemii, zastępujący "lex Hoc", właśnie wpłynął do Sejmu - poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Zapytany o to, co jeszcze rząd powinien zrobić, by skuteczniej walczyć z pandemią, Krzysztof Paszyk powiedział: "Przede wszystkim przedstawić przemyślany, spójny plan postępowania, w zależności od tego, jak będzie narastała V fala pandemii, która jest już faktem. Władze powinny zaprezentować obywatelom plan".

W ocenie posła PSL w przeszłości lepiej czy gorzej, ale się to udawało, określone decyzje były podejmowane w zależności od rosnącej liczby zakażeń. - Tego teraz nie mamy. Mamy w zamian za to zapowiedziany przez wicepremiera Kaczyńskiego mglisty projekt ustawy, która miała być wczoraj, miała być dzisiaj - ani widu, ani słychu. [...] Jestem zaniepokojony brakiem działań i spójnej strategii - dodał.

Gość audycji przypomniał, że jego ugrupowanie również wychodziło z różnymi inicjatywami. 

- Mówiliśmy jesienią, żeby skorzystać z rozwiązań brytyjskich. Tam były wysłane miliony zaproszeń, nie pod przymusem, tylko jako prośba do osób niezaszczepionych, aby się zaszczepili. Premier Morawiecki, ani rząd nie skorzystali z tych podpowiedzi - zaznaczył.   

Posłuchaj
08:50 PR1 2022_01_27-12-24-43.mp3 Krzysztof Paszyk o sposobach walki z pandemią ("W samo południe"/Jedynka)

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji"W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Krzysztof Paszyk (PSL)

Data emisji: 27.01.2022

Godzina emisji: 12.24

kmp

Czytaj także

Wysłuchanie publiczne ws. weryfikacji covidowej. Tomasz Latos ostrzega przed narracją antyszczepionkowców

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 19:07
- Osób, które się zapisały, żeby powiedzieć, że są za szczepieniami, było kilka. Reszta to przeciwnicy szczepień - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Latos z PiS, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, odnosząc się do wysłuchania publicznego ws. ustawy o weryfikacji covidowej.
rozwiń zwiń