Aby brzydkie kaczątko stało się łabędziem

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2011 17:30
Niechciane, porzucone niemowlęta przede wszystkim potrzebują miłości. W jej poszukiwaniu pomaga im Fundacja Rodzin Adopcyjnych.
Audio

Fundacja pomaga w jak najszybszym znalezieniu nowej rodziny dla porzuconego dziecka. Do momentu adopcji niechciane noworodki i niemowlęta przebywają w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczej w Otwocku prowadzonej przez FRA.

- Przebywają tu dzieci, które cudem przetrwały, dzieci pozostawione przez mamy w szpitalach, ale również  porzucone. Noworodki znalezione w reklamówkach na przystankach czy w śmietnikach. Dzieci, które wypadały na podłogę, bo matka nie zauważyła, że jest w ciąży i rodzi – mówi Dorota Polańska, dyrektor otwockiego ośrodka.

W ciągu 10 lat działalności opieką otoczono ponad 800 dzieci. Większość z nich znalazło nowe domy i nowe kochające rodziny. Dziś właśnie po to, by móc pomagać ośrodek sam prosi o pomoc. Aby skłonić do jej udzielenia Fundacja Rodzin Adopcyjnych ruszyła z kampanią promocyjną "Aby brzydkie kaczątko stało się łabędziem", zachęcającą do przekazania Fundacji 1 procenta podatku. Wspiera ją między innymi Anna Dereszowska. - To są dzieci, które najbardziej potrzebują miłości. Jak sobie przypomnę ten ośrodek to od razu chce mi się płakać. Dzieci bardzo potrzebują tego, żeby do nich przyjść, przytulić je - mówi Dereszowska.

Jak tłumaczy Izabela Radyńska z Fundacji Rodzin Adopcyjnych potrzeby fundacji to potrzeby naszych dzieci. - To wszystko, co potrzebne jest małemu dziecku, to z mojej perspektywy mama i tata. Po to zbieramy środki, po to też staramy się edukować, rozmawiać, mówić o własnej działalności" - tłumaczy Radyńska.

(mb)

Aby wysłuchać całego materiału, wystarczy kliknąć "Brzydkie kaczątko" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Na "Popołudnie z Jedynką" zapraszamy codziennie w godz. 15.00 – 19.30.

Czytaj także

Adaptować czy adoptować?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2010 11:37
Czym się różni „adaptowanie” i „adoptowanie”? Odcinek o dwóch często mylonych słowach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpital jest jedynym domem, jaki zna

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 11:51
Trzyletni Michaś mógłby przebywać w normalnym domu i przyjeżdżać na kontrole co kilka miesięcy, ale nikt nie chce go adoptować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rodziny zastępcze potrzebują wsparcia"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2010 10:39
Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce zachęca do udziału w akcji "Podaruj dzieciom święta z rodziną".
rozwiń zwiń