Zrób się na Post

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 07:30
Podczas postu obowiązują eleganckie stroje – to motto krakowskich dominikanów.
Audio

- To hasło przykuwa uwagę, a wzięło się z powiedzenia "zrób się na bóstwo". Już na samym początku akcji założyliśmy sobie, że nie będziemy się bali podejmować tematu, który dla pewnych środowisk może się wydawać niepopularny, gdyż nie do końca pokrywa się z tradycyjnym widzeniem przekazu Kościoła do młodych ludzi – powiedział Piotr Oleś, jeden z organizatorów kampanii.

- Umyj twarz, zrób makijaż, użyj najlepszych kosmetyków, włóż najlepsze ciuchy i wyjdź do ludzi – to propozycja dla młodych.

Fragment z ewangelii św. Mateusza posłużył organizatorom, jako punkt wyjścia do akcji.

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

- Nie powinniśmy podchodzić do Wielkiego Postu ubrani w worek i z nosem na kwintę, użalając się nad tym, że jest nam bardzo źle, gdyż musimy się czegoś wyrzec – podkreślał.

W "Sygnałach Dnia" informował, że opinie wobec akcji są różne. Cieszył się, że otrzymuje świadectwa, że ludzie poszczą za siebie nawzajem.

- Naszą propozycją jest to, żeby podejść w trakcie eucharystii do kogoś konkretnego, zapytać czy taka osoba ma intencję i podjąć dowolną formę postu w intencji tej osoby – tłumaczył.

Rozmawiała Ewa Syta

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Zrób się na Post" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Czytaj także

Świątynia Opatrzności Bożej najwyższym kościołem stolicy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 16:01
Na Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie umieszczono krzyż. Tym samym zamknięto tak zwany "stan surowy otwarty" budowli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł o. Andrzej Rębacz, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 19:08
Zmarł o. Andrzej Rębacz, redemptorysta, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin - poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przytowanie wiernych do najważniejszego dla chrześcijan święta

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 13:44
W tą środę w kalendarzu chrześcijańskim przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca 40-dniowy Wielki Post.
rozwiń zwiń