- To hasło przykuwa uwagę, a wzięło się z powiedzenia "zrób się na bóstwo". Już na samym początku akcji założyliśmy sobie, że nie będziemy się bali podejmować tematu, który dla pewnych środowisk może się wydawać niepopularny, gdyż nie do końca pokrywa się z tradycyjnym widzeniem przekazu Kościoła do młodych ludzi – powiedział Piotr Oleś, jeden z organizatorów kampanii.
- Umyj twarz, zrób makijaż, użyj najlepszych kosmetyków, włóż najlepsze ciuchy i wyjdź do ludzi – to propozycja dla młodych.
Fragment z ewangelii św. Mateusza posłużył organizatorom, jako punkt wyjścia do akcji.
Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
- Nie powinniśmy podchodzić do Wielkiego Postu ubrani w worek i z nosem na kwintę, użalając się nad tym, że jest nam bardzo źle, gdyż musimy się czegoś wyrzec – podkreślał.
W "Sygnałach Dnia" informował, że opinie wobec akcji są różne. Cieszył się, że otrzymuje świadectwa, że ludzie poszczą za siebie nawzajem.
- Naszą propozycją jest to, żeby podejść w trakcie eucharystii do kogoś konkretnego, zapytać czy taka osoba ma intencję i podjąć dowolną formę postu w intencji tej osoby – tłumaczył.
Rozmawiała Ewa Syta
Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Zrób się na Post" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.
"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.