Taniec ma głos!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 06:40
W Warszawie rozpoczął się I Kongres Tańca.
Audio

Taniec jest sztuką niezależną, kształtującą twórcze myślenie i pozwalającą na swobodną ekspresję. Jednak nie zawsze traktowany jest na równi z innymi dziedzinami sztuki, takimi jak malarstwo lub film.  - Wiemy, gdzie pójść, żeby obejrzeć spektakl teatralny, ale gdzie pójść, żeby obejrzeć spektakl tańca? Nie zawsze wiadomo – zauważa jeden z uczestników Kongresu.

Dzięki obecności w telewizyjnych tanecznych show, taniec cieszy się coraz większą popularnością. Czy jednak zawsze wiąże się z błyskami fleszy i adoracją nastoletnich fanów?

Jak wygląda praca tancerza? Z jakimi problemami musi się zmierzać na co dzień? Między innymi o tym rozmawiać będą uczestnicy I Kongresu Tańca.

Kongres odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia 2011 r. w Warszawie w salach konferencyjnych Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/65.

(ak)

Aby wysłuchać całej relacji, wystarczy wybrać "Taniec" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seniorzy w akcji

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 10:16
Najczęściej się mijają i nie mają ze sobą za wiele wspólnego. Ale bywa też tak, że starzy i młodzi mogą wspólnie zrobić wiele ciekawych rzeczy i mieć z tego mnóstwo zadowolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańce Na Wawelskim Dworze

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 15:53
Tańce dworskie ze Smokiem Wawelskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy kochają tańczyć

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 09:36
Cała Polska tańczy. 500 tys. Polaków powyżej 17. roku życia uczy się tańczyć. W dobrej szkole płaci za to miesięcznie 200 zł.
rozwiń zwiń