Ania Rusowicz z wiązanką piosenek mamy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2011 19:18
Przeboje sprzed lat mają taką rockandrollową siłę, którą, mam nadzieję poczuje opolska publiczność - mówi wokalistka.
Audio

Medley, czyli wiązankę największych przebojów swojej mamy, Ady wyśpiewa w Opolu Ania Rusowicz. Będą wśród nich takie dawne hity jak "Nie pukaj do mych drzwi", "Hej dziewczyno, hej", "Za daleko mieszkasz, miły"  - skomponowane głównie przez Czesława Niemena i niegdyś wykonywane przez wokalistkę "Niebiesko-czarnych".
Ania zaśpiewa je w sobotę 11 czerwca na  koncercie " Co Ty na to? Z Radiem Lato!" organizowanym w ramach festiwalu w Opolu.

- W tym roku mija 20. rocznica śmierci mojej mamy. Chciałam w ten sposób przywrócić pamięć o niej - tłumaczy Ania Rusowicz.
I nie ukrywa, że te piosenki są szczególnie bliskie jej sercu. - One dają takiego rockandrollowego kopa. Czują to muzycy, mam nadzieję, że poczuje też opolska publiczność - mówi.
Nie przejmuje sie ewentualnymi porównaniami. - Zaśpiewam najlepiej jak potrafię - deklaruje - a jeśli mój śpiew przypomni komuś moją mamę, to oczywiście będzie miłe. Geny mam po niej.
Rozmawiała Anna Will
(lu)
Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Ania Rusowicz" w boksie "Posłuchaj"w ramce po prawej stronie.
***
Koncert w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz organizowany jest z okazji 40-lecia "Lata z Radiem" – audycji, która na antenie Polskiego Radia od 40 lat zapowiadana jest w kilku europejskich językach. Prowadzący – Piotr Bałtroczyk - przedstawi wykonawców, którzy towarzyszyli audycji przez lata i nadal z nią współpracują. To ich występy udowodnią, że nawet piosenki sprzed lat 40, 30 czy 20 w nowej interpretacji i aranżacji mogą być przebojami kolejnych pokoleń.
Na scenie pojawią się między innymi: Ania Wyszkoni, Zbigniew Wodecki, Kayah, Halina Mlynkowa, Ryszard Rynkowski, Varius Manx, Stachursky, Formacja Nieżywych Schabuff, Ania Rusowicz, Anna Józefina Lubieniecka, Kobranocka, StarGuardMuffin oraz Łukasz Zagrobelny, którzy zaśpiewają piosenki Karin Stanek, Agnieszki Osieckiej, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Ady Rusowicz i Grzegorza Ciechowskiego.
Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia pod dyrekcją Tomasza Szymusia.
Koncert rozpocznie się o godz. 20.10 i będzie transmitowany na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Czytaj także

Wspominamy najpopularniejszą wokalistkę roku 1968

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2011 08:00
20 lat temu, 1 stycznia 1991 roku, w wypadku samochodowym zginęła Adrianna Rusowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Córka Królowej Big Bitu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 12:55
Ania Rusowicz córka słynnej wokalistki Niebiesko Czarnych Ady opowiedziała o pomyśle wskrzeszenia piosenek swojej mamy i śpiewaniu w zespole IKA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pośrodku jest najgorzej

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 19:16
Inność na zachodzie się sprzedaje, u nas nie – ubolewa Anna Rusowicz, wokalistka grupy Ika. Pop z rockowym pazurem w wykonaniu Iki spodobał się widzom TVP, ale nie na tyle, by Ika reprezentowała Polskę w finale Eurowizji.
rozwiń zwiń