Opole 2011: transmisja w Jedynce dziś wieczorem

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2011 09:00
Po koncercie "SuperJedynek" nadszedł czas na koncert "Lata z Radiem". Zapraszamy do wysłuchania transmisji koncertu "Co Ty na to! Z Radiem Lato", poświęconego jubileuszowi 40-lecia popularnej audycji.

Dzisiejszy koncert z okazji jubileuszu "Lata z Radiem" uświetnią występy między innymi: Anny Wyszkoni, Zbigniewa Wodeckiego, Kayah, Haliny Mlynkowej, Ryszarda Rynkowskiego, Magdy Kumorek, Kasi Wilk, Anny Rusowicz oraz zespołów ENEJ i Zakopower.

"Sobota z Jedynką" (w godz. 13.05-19.30) w całości nadawana jest z Opola. Audycję prowadzą Maria Szabłowska i Adam Dobrzyński, którzy przybliżąją słuchaczom klimat Festiwalu,  rozmawiają z tegorocznymi gwiazdami, a także wspominają minione festiwale w opolskim Amfiteatrze.

Zobacz także >>> "Lato z Radiem w PRL-u"

 

Przede wszystkim zapraszamy jednak do wysłuchania transmisji koncertu "Co Ty na to! Z Radiem Lato?". (godz. 20.10-22.25)

 

Natomiast w niedzielę (12 czerwca) w "Muzycznej Jedynce" (godz. 10.00-12.00) prowadzący podsumują zakończoną dzień wcześniej imprezę.

Zobacz także>>>Lato z Radiem: przeboje, składanki i najsłynniejszy zwiastun radiowy

/

 

 

Festiwal w Opolu jest jedną z najpopularniejszych imprez estradowych w Polsce. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej - bo tak brzmi pełna nazwa imprezy - organizowany jest  po raz 48., co roku w tym samym miejscu, zwykle w czerwcu.

Zobacz także>>>Najważniejsze momenty Festiwalu Piosenki (O)polskiej

Tradycyjnie w czasie KFPP dokonywany jest przegląd osiągnięć mijającego sezonu (koncert SuperJedynki), prezentacja utworów premierowych (koncert SuperPremiery), konkurs debiutów estradowych (koncert SuperDebiuty), a także przegląd kabaretów (Kabareton On/Off).

SuperWieczór odbył się wczoraj.

W opolskim amfiteatrze wręczono "SuperJedynki". Dwie statuetki przypadły Maryli Rodowicz, która zwyciężyła w kategorii "SuperPłyta", oraz dostała - jako artystka na którą oddano najwięcej sms-ów - "Superjedynkę Superjedynek".

W kategorii "SuperArtysta" wygrała Kasia Kowalska, za "SuperPrzebój" głosujący sms-owo suchacze uznali "Wiem, że jesteś tam" Ani Wyszkoni.

/

 

 

Niespodzianką był wynik głosowania w kategorii "SuperZespół". Metalowi Acid Drinkers pokonali w niej zespół Manchester. W piątek wieczorem przyznano także nagrody w konkursach "Superpremier" i "Superdebiutów". Nagrodę im. Karola Musioła za najlepszą piosenkę premierową odebrał zespół Zakopower  (utwór "Boso"). Nagrodę im. Anny Jantar dla najlepszego debiutanta zdobył w Opolu Marcin Chudziński.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak