Edyta Jungowska: Aktorzy to ludzie do wynajęcia

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 10:50
Edyta Jungowska, kojarzona z serialową Bożenką to jedna z laureatek Festiwalu "Dwa Teatry".
Audio

Aktorka w 2004 roku podczas Festiwalu "Dwa Teatry" otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w słuchowisku. - Tak się zdarzyło, że dostałam główną nagrodę teatru Polskiego Radia za cudowną rolę w sztuce Merylin Mongoł – przyznała skromnie Jungowska. - Dzisiaj chciałam podziękować za to, że mogłam zagrać w tej sztuce, w znakomitej obsadzie  - powiedział w rozmowie z Marią Szabłowską.

Obecnie aktorka jest kojarzona z serialową Bożenka z "Na dobre i na złe". Jej samej to nie przeszkadza. Uważa, że w serialach i filmach również można zagrać dobre role. - Idziemy ku dobremu, bo jest coraz więcej seriali, które dają możliwość zbudowania postaci i roli – tłumaczyła.

Zdaniem Edyty Jungowskiej to, że powstaje coraz więcej "krótszych projektów" służy grze aktorskiej. – Kiedy projekt ma sto, tysiąc, cztery tysiące odcinków aktorzy nie mają szans przewidzieć, co się wydarzy i trudniej budować jest postać. Jeśli są to krótkie projekty to rzeczywiście mamy szanse zaplanować ją – stwierdziła aktorka.

Edyta
Edyta Jungowska rolę siostry Bożenki w serialu TVP " Na dobre i na złe" gra od 2000 r.

Jej zdaniem aktorzy są "ludźmi do wynajęcia". - Taki jest nasz zawód. Wolny zawód. Powinniśmy robić jak najwięcej. Mówiąc słowami pana Wojtka Młynarskiego: Róbmy swoje – konkludowała Jungowska.

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy z aktorką, wystarczy wybrać "Edyta Jungowska" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Aktorka wspiara także akcję "Cała Polska czyta dzieciom" czytając książki dla dzieci. Jak wspominała podczas rozmowy z Marią Szabłowską wszystko jednak zaczęło się od czytania książek w Polskim Radiu.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodzony, by grać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 15:22
Studia aktorskie wymagają szczególnego zaangażowania: skupienia się na sobie, a zarazem otwartości na świat i drugiego człowieka – mówi młody aktor Kamil Dominiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola aktora

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 15:19
Rozmawialiśmy o trudnym zawodzie aktora. O tym jak ciężko jest zapamiętać długi tekst, o ciągłym wchodzeniu w skórę innej osoby oraz o wyobraźni scenicznej i nauce grania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza XI Festiwal Dwa Teatry!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 12:45
To święto teatru w nietypowej formie. W Sopocie w ten weekend zaprezentowanych zostanie 16 słuchowisk radiowych i 11 spektakli teatru telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio i TVP zapraszają na "Dwa Teatry" - festiwal nad festiwale

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 08:30
- Podczas festiwalu zaprezentujemy słuchowiskowe perełeczki - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca w Teatrze Polskiego Radia to rozkosz

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 09:30
Jedną z gwiazd Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2011" jest Marian Opania. Tylko nam zdradził , który z teatrów jest mu bliższy: Polskiego Radia czy Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń