Łukasz Nowicki: Bardzo chciałem być ojcem

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2011 08:30
Łukasz Nowicki znany jest jako syn słynnego aktora Jana Nowickiego. Choć sam chciałby, aby o nim mówiono: Średnio znany ojciec - w przyszłości bardzo znanego syna.
Audio

Kiedy został ojcem miał 30 lat.- Ja się bardzo starałem o to, żeby być ojcem. – wyznaje. Opowiada, że wraz z żoną Haliną Młynkovą bardzo chcieli mieć dziecko.- To było chciane dziecko i dla nas wielkie szczęście – podkreśla.

Ich syn Piotruś ma obecnie 6 lat. - Staram się robić wszystko, co w mojej mocy, żeby miał szczęśliwe dzieciństwo – mówi Łukasz Nowicki. Choć, przyznaje, że jednocześnie współczuje swojemu synkowi, że żyje w tych czasach. - Współczuję mu tego internetu, tych tysięcy programów telewizyjnych, tego, że dzieci teraz nie grają w kapsle na podwórku, że ludzie coraz rzadziej ze sobą rozmawiają. Tego, że do domu nie wpadają bez zapowiedzi sąsiedzi – tłumaczy aktor.

Dlatego Łukasz Nowicki stara się jak najczęściej pokazywać swojemu dziecku, że świat jest wielki i różnorodny, i nie koniecznie wszędzie życie wygląda tak samo. - W tym natłoku informacyjnym i emocjonalnym staram się odciągnąć go tego i ciągnąć go w świat i miejsca, gdzie żyje się troszeczkę wolniej – mówi. - Podróżujemy, zwiedzamy, chcemy z żoną pokazać mu inny świat - dodaje.

Ojciec
Ojciec i syn, czyli Jan i Łukasz Nowiccy

 

Łukasz Nowicki sam siebie nie ma za idealnego ojca. - Składam się z wad, ale staram sie je eliminować – wyznaje. Zapewnia, że w wychowaniu nie stosuje klapsów.- Czasem zdarza mi się podnieść głos – przyznaje.

Zapytany o relacje ze swoim ojcem Janem Nowickim odpowiada: - Nie da się porównać ojcostwa mojego ojca do mojego. Nie jest tajemnicą, że mój ojciec nie mieszkał z nami. Ojciec z doskoku to jest zupełnie coś innego niż ojciec, na co dzień. I ja teraz to widzę  - wyznaje gość Jedynki.

Rozmawiał Bogdan Sawicki

(mb)

Czytaj także

Dobry ojciec

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2009 10:30
Dobry ojciec
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Ojca

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2009 21:00
Dziś Dzień Ojca - w wielu rodzinach zapracowanego. Jacy są "nowi" ojcowie, jakie modele współistnienia i wychowania dzieci tworzą? Do usłyszenia po 21.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci bezpieczne w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 07:00
Serwis dzieci.polskieradio.pl otrzymał Certyfikat Bezpiecznej Strony BeST!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Szydłowska: wolność i macierzyństwo

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 16:55
Karny jeżyk czy brak kar? Sposoby na wychowanie są różne... Zapraszamy do wysłuchania czwartej części trójkowej audycji "Mama Nieidealna" oraz oglądania naszego serwisu dzieci.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń