X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za rok w Londynie rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 09:54
Święto sportu trwać będzie przez siedemnaście dni.
Audio
  • Za rok w Londynie rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie

– Brytyjczycy są przygotowani do imprezy na 90 proc. Stadion olimpijski jest już w zasadzie gotowy – oceniał sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński.

Polska drużyna będzie liczyła prawie 200 sportowców, którzy mają w planach zdobycie większej liczby medali niż na dwóch poprzednich igrzyskach w Pekinie i Atenach.

– Zatrzymaliśmy się na tych dziesięciu medalach od olimpiady w Atlancie. Mamy do czynienia z wyraźną tendencją spadkową. Wierzę, że w Londynie będzie lepiej niż na poprzednich igrzyskach – dodał Adam Krzesiński.

Żeby zrealizować te marzenia, Ministerstwo Sportu oparło się na brytyjskim wzorcu i powołało do życia "Klub Polska Londyn 2012". Są to indywidualne granty szkoleniowe dla najlepszych polskich sportowców, zapewniające im optymalne warunki przygotowań.

Każdy sportowiec otrzymuje rocznie średnio na przygotowanie pół miliona złotych. Pieniądze te wydawane są na trenerów, lekarzy, masażystów i pomoc techniczną.

Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, jest zadowolony z takiej formy pomocy. Jego zdaniem ministerstwo wykazało dobrą wolę i zapewniło warunki umożliwiające rywalizację ze światową elitą.

– Walka o medal w Londynie jest moim głównym celem, któremu podporządkowuję większość moich przygotowań – dodał.

Minister sportu Adam Giersz liczy na medale naszych lekkoatletów, przynajmniej na cztery.

Kibice trzymają też szczególnie kciuki za wioślarzy, kajakarzy, szermierzy, kolarzy i pływaków – w tych dyscyplinach mamy duże szanse na końcowy sukces.

Organizatorzy sprzedali 8,8 mln biletów na 26 dyscyplin sportowych. Cena wejściówek waha się od 20 do 725 funtów. Za uczestnictwo w ceremonii otwarcia trzeba zapłacić jednak ponad 2 tys. funtów, a w finale lekkoatletycznego sprintu mężczyzn na 100 m – nawet więcej. 125 tys. darmowych biletów zostanie rozlosowanych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

W bezpiecznym przeprowadzeniu igrzysk pomagać będzie 70 tys. wolontariuszy, 100 tys. dostawców i 6 tys. pracowników. 10 tys. ochotników już teraz może zgłaszać się do udziału w uroczystym otwarciu i zamknięciu igrzysk, jeśli wystarczy im samozaparcia, by wziąć udział w próbach bez względu na pogodę.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ministerstwo sportu przygotowuje się do olimpiady (Posłuchaj)

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 22:11
800 dni pozostało do rozpoczęcia letnich igrzysk olimpijskich w Londynie. Ministerstwo sportu przedstawiło nową strategię przygotowań olimpijskich, tzw. "Klub Polska", którego twórcą jest minister Adam Giersz
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla najzdolniejszych

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 18:03
Program "Klub Polska Londyn 2012" rozpoczyna drugi rok istnienia. Korzystają z niego bohaterowie serwisu "600 dni do Londynu" - Monika Pyrek, Maja Włoszczowska oraz Marek Kolbowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

120 sportowców w Klubie Polska Londyn 2012

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 19:21
Na 500 dni przed najbliższymi igrzyskami elitarnym programem przygotowań olimpijskich, zwanym Klub Polska Londyn 2012, objętych jest 120 sportowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrz olimpijski krytykuje Klub Polska 2012

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 16:00
Na spotkaniu przedstawicieli Ministerstwa Sportu i PKOl z zawodnikami przygotowującymi się do startu w igrzyskach - skrytykowano zasady Klubu Polska 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes rozgrzesza mistrza Majewskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 10:20
Tomasz Majewski ma taki sposób bycia, że jak mu coś leży na sercu to o tym mówi, komentuje krytyczną wypowiedź mistrza olimpijskiego prezes PZLA Jerzy Skucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska musi zdobyć więcej medali olimpijskich (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2011 08:05
Kajetan Broniewski (Dyrektor Generalny PKOl): Ten rok będzie miarodajnym wskaźnikiem tego, czego możemy się spodziewać na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcieliśmy być prymusami w budowie stadionów (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 08:15
Dr Adam Giersz (minister sportu i turystyki): Chcieliśmy budować je tak szybko, jak nikt wcześniej ich nie budował.
rozwiń zwiń