Rekordowa frekwencja na Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 18:00
700 tys. osób przyjechało na koncert The Prodigy, który... o mały włos się nie odbył.
Audio

Zapchane drogi dojazdowe, rekordowe tłumy: na głównej scenie 17. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą wystąpił zespół The Prodigy. Koncert wprawił publiczność w euforię. Od czwartku na festiwalowym polu czekał na niego wielotysięczny tłum fanów z całej Polski i świata. Jednak jeszcze w piątek o północy, czyli niecałą dobę przed rozpoczęciem koncertu, nie było wiadomo, czy muzycy na pewno zagrają.

Przedstawiciele zespołu poinformowali Jurka Owsiaka, że przed sceną - dla bezpieczeństwa - muszą zostać ustawione specjalne barierki. Fundacja WOŚP sprowadziła je specjalnie i montowała tuż przed koncertem.

"Byliśmy niedoinformowani w pewnych ważnych kwestiach m.in. o tych barierkach" - powiedział PAP Owsiak. Jak dodał, "artyści zazwyczaj śpiewają o tym, że pieniądz jest nieważny, że ważne są przyjaźnie, ale to wszystko kończy się przy kontrakcie".

Jednak wszystko skończyło się szczęśliwie. Na koniec wokalista The Prodigy przyznał nawet, że obawy zespołu o własne bezpieczeństwo były bezzasadne.

Przystankowi Woodstock, który zakończył się w sobotę, patronowała radiowa Jedynka.

(lu)

Czytaj także

Owsiak: Kluczem do Woodstock jest wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 15:59
Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem 17. Przystanku Woodstock, Jurek Owsiak w Czwórce zdradził szczegóły festiwalowej "kuchni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja: bezpiecznie na 17. Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2011 23:14
Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) przebiega spokojnie. - Nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych interwencji - powiedział rzecznik lubuskiej policji podkom. Sławomir Konieczny.
rozwiń zwiń