X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moskalikowie kontra Agnes Trawny. Będzie eksmisja?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 10:53
Na 15 września wyznaczono ostateczny termin opróżnienia domu w Nartach, który odzyskała mieszkająca w Niemczech Agnes Trawny.
Audio

Państwa Głowackich i Moskalików nadleśnictwo zameldowało w domu w Nartach, który przejęło po wyjeżdżającej do Niemiec rodzinie. Zgodnie z ówczesnym prawem trzeba było w takim wypadku przekazać majątek Skarbowi Państwa. Nowi lokatorzy przemieszkali w budynku kilkadziesiąt lat. 15 lat temu mieszkająca w Niemczech Agnes Trawny rozpoczęła starania o zwrot nieruchomości. Wygrała sprawę w sądzie, ponieważ, gdy przejmowano nieruchomość, nie założono nowych ksiąg wieczystych. Spór sądowy śledziła cała Polska.

Jedna z rodzin już się wyprowadziła, ale państwo Moskalikowie odmówili opuszczenia budynku. Andrzej Jemielita, adwokat nowej właścicielki, twierdzi, że 15 września z pewnością opuszczą budynek. - Otrzymałem od wójta gminy Jedwabne zapewnienie, że państwo Moskalikowie podpisali już umowę na najem nowego lokalu - mówi. Dodaje, że jeśli się nie wyprowadzą, komornik ich eksmituje.

Jadwiga Moskalik mimo to twierdzi, że zostaje tam, gdzie jest. Jak tłumaczą Moskalikowie, powodem jest zły stan lokalu, który oferują im władze gminy.

- Trzy pokoje, kuchnia, łazienka! Chciałbym móc tak pomóc każdej rodzinie! - oburza się Krzysztof Otulakowski, wójt Jedwabna. Potwierdza, że Moskalikowie umowę podpisali. Wszystko ma się wyjaśnić 15 września.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyprowadzą sie z domu za dwa mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2010 18:27
Będą dwa mieszkania dla rodziny Głowackich z Nart w Warmińsko-Mazurskiem. Rodziny Głowackich i Moskalików muszą do jesieni wyprowadzić się ze swej posesji, po korzystnym wyroku sądowym dla obywatelki Niemiec Agnes Trawny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn Reporterów - Małgorzata Kownacka

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2010 20:10
Agnes Trawny wyrokiem Sądu Najwyższego w grudniu 2005 r. odzyskała gospodarstwo wraz z ziemią i lasem w Nartach. W kwietniu br. Sąd Okręgowy w Olsztynie prawomocnie nakazał, żeby dwie rodziny mieszkające obecnie w domu Trawny w Nartach wyprowadziły się. Kim jest Agnes Trawny, dlaczego zdecydowała się na walkę o zwrot rodzinnego majątku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek o eksmisję rodziny Moskalików z domu Agnes Trawny w Nartach

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 20:38
Jak poinformował mec. Andrzej Jemielita, reprezentujący Agnes Trawny, w piątek w imieniu swojej klientki złożył w biurze komorniczym wniosek o egzekucję wyroku eksmisji wobec sześcioosobowej rodziny Moskalików.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina Moskalików nie opuściła domu w terminie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 19:58
Moskalikowie nie wyprowadzili się z domu w Nartach należącego do Agnes Trawny, bo nie odpowiada im oferowany przez gminę lokal socjalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie eksmisja rodziny Moskalików z domu Trawny

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 16:47
Sąd Okręgowy w Olsztynie oddalił zażalenie pełnomocnika rodziny Moskalików na decyzję o ich eksmisji z domu w Nartach (Warmińsko-mazurskie), który odzyskała Agnes Trawny.
rozwiń zwiń