X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trwają zapisy na 48. Kurs Przewodników Górskich!

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 10:30
Dla wielu legendarny, bardzo trudny do ukończenia. Zaczyna go wielu ochotników, a kończą tylko najlepsi. Ci, którym się udało, z dumą noszą na czerwonym polarze złoty znaczek - blachę przewodnika SKPB.
Audio
  • Trwają zapisy na 48. Kurs Przewodników Górskich!

Kurs organizuje Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich. Na kurs składa się szkolenie praktyczne i teoretyczne. Szkolenie praktyczne obejmuje liczne weekendowe wyjazdy w góry i pogórza oraz trzy dłuższe: tzw. przejście zimowe, wiosenne i letnie. Uczestnicy kursu podczas wycieczek uczą się poruszania w nieznanym terenie, bez szlaku, ale z mapą i kompasem, oprowadzania i opowiadania o zabytkach oraz radzenia sobie z trudnościami i zagrożeniami górskimi, zasad udzielania pierwszej pomocy, przygotowywania posiłków w górach i innych praktycznych umiejętności.

Szkolenie teoretyczne odbywa się podczas cotygodniowych wykładów i warsztatów. Obejmuje ono między innnymi: planowanie tras, metodykę oprowadzania grup, wprowadzenie w arkana terminologii architektury i sztuki oraz zapoznanie z kulturą i tradycjami terenu uprawnień.

Kurs kończy się egzaminem praktycznym w lipcu (tzw. przejście letnie) oraz egzaminami teoretycznymi w styczniu-kwietniu kolejnego roku.

Osoba, która ukończyła Kurs Przewodników Górskich, staje się przewodnikiem SKPB i może prowadzić na imprezach organizowanych pod szyldem SKPB (rajdy, obozy w górach świata). Uzyskuje również zaświadczenie uprawniające do zdawania egzaminu państwowego na przewodnika górskiego beskidzkiego klasy III.  Kurs przewodnicki to oczywiście nie tylko szkolenie i nauka, lecz także, a może i przede wszystkim, niezapomniane chwile spędzone w górach, długie wieczory przy ognisku oraz okazja do nawiązania wspaniałych przyjaźni i spotkania innych fascynatów gór.

Zapisy na Kurs Przewodników Górskich SKPB Warszawa trwają do dnia 15 listopada 2011 włącznie. Opłata za kurs w wysokości 200 zł płatna jest w 2 ratach po 100 zł.

(mb)

Zobacz więcej na temat: Bieszczady turystyka Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niedźwiedzie atakują. Bedzie sroga zima

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2010 05:11
W Bieszczadach trwają badania dotyczące życia i zachowania żyjących tam niedźwiedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 lat GOPR - 20 tysięcy akcji ratowniczych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 14:06
W Sanoku rozpoczęły się uroczystości związane z 50. rocznicą działalności bieszczadzkiej grupy GOPR. Organizacja, która powstała w 1961 roku ma na swym koncie dwadzieścia tysięcy akcji ratowniczych, setki turystów, którzy ludziom spod znaku błękitnego krzyża zawdzięczają życie.
rozwiń zwiń