Trwają zapisy na 48. Kurs Przewodników Górskich!

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 10:30
Dla wielu legendarny, bardzo trudny do ukończenia. Zaczyna go wielu ochotników, a kończą tylko najlepsi. Ci, którym się udało, z dumą noszą na czerwonym polarze złoty znaczek - blachę przewodnika SKPB.
Audio
  • Trwają zapisy na 48. Kurs Przewodników Górskich!

Kurs organizuje Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich. Na kurs składa się szkolenie praktyczne i teoretyczne. Szkolenie praktyczne obejmuje liczne weekendowe wyjazdy w góry i pogórza oraz trzy dłuższe: tzw. przejście zimowe, wiosenne i letnie. Uczestnicy kursu podczas wycieczek uczą się poruszania w nieznanym terenie, bez szlaku, ale z mapą i kompasem, oprowadzania i opowiadania o zabytkach oraz radzenia sobie z trudnościami i zagrożeniami górskimi, zasad udzielania pierwszej pomocy, przygotowywania posiłków w górach i innych praktycznych umiejętności.

Szkolenie teoretyczne odbywa się podczas cotygodniowych wykładów i warsztatów. Obejmuje ono między innnymi: planowanie tras, metodykę oprowadzania grup, wprowadzenie w arkana terminologii architektury i sztuki oraz zapoznanie z kulturą i tradycjami terenu uprawnień.

Kurs kończy się egzaminem praktycznym w lipcu (tzw. przejście letnie) oraz egzaminami teoretycznymi w styczniu-kwietniu kolejnego roku.

Osoba, która ukończyła Kurs Przewodników Górskich, staje się przewodnikiem SKPB i może prowadzić na imprezach organizowanych pod szyldem SKPB (rajdy, obozy w górach świata). Uzyskuje również zaświadczenie uprawniające do zdawania egzaminu państwowego na przewodnika górskiego beskidzkiego klasy III.  Kurs przewodnicki to oczywiście nie tylko szkolenie i nauka, lecz także, a może i przede wszystkim, niezapomniane chwile spędzone w górach, długie wieczory przy ognisku oraz okazja do nawiązania wspaniałych przyjaźni i spotkania innych fascynatów gór.

Zapisy na Kurs Przewodników Górskich SKPB Warszawa trwają do dnia 15 listopada 2011 włącznie. Opłata za kurs w wysokości 200 zł płatna jest w 2 ratach po 100 zł.

(mb)

Zobacz więcej na temat: Bieszczady turystyka Warszawa

Czytaj także

Niedźwiedzie atakują. Bedzie sroga zima

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2010 05:11
W Bieszczadach trwają badania dotyczące życia i zachowania żyjących tam niedźwiedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 lat GOPR - 20 tysięcy akcji ratowniczych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 14:06
W Sanoku rozpoczęły się uroczystości związane z 50. rocznicą działalności bieszczadzkiej grupy GOPR. Organizacja, która powstała w 1961 roku ma na swym koncie dwadzieścia tysięcy akcji ratowniczych, setki turystów, którzy ludziom spod znaku błękitnego krzyża zawdzięczają życie.
rozwiń zwiń