X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarz radiowej Jedynki z Nagrodą Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 13:39
Michał Żakowski odebrał Nagrodę Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżniono jego reportaż z ogarniętej kryzysem Grecji.
Audio

– Zrobiłem materiał o tym, jak kryzys przekłada się na życie zwykłych ludzi. Cieszę się, że ktoś to docenił – mówi Michał Żakowski, reporter Jedynki. Ryszarda Kapuściśniskiego uznaje za swojego mentora i dziennikarski autorytet. A wiadomość o nagrodzie otrzymał dokładnie w dziesięciolecie swojej pracy w Polskim Radiu. – Tym bardziej to zaszczyt, że nagrodę dzielę z Jerzym Haszczyńskim z "Rzeczpospolitej", którego bardzo cenię – mówi.

Nagrodę wręczono w tym roku po raz pierwszy. Jest przyznawana autorom informacji – zarówno tekstów, jak i relacji radiowych czy telewizyjnych. Zwycięzców wybiera kapituła, w której skład wchodzą: Jerzy Paciorkowski (przewodniczący), Alicja Kapuścińska, prof. Henryk Samsonowicz, prof. Janusz Adamowski, Stefan Bratkowski, Mirosław Ikonowicz, Michał Kobosko, Maciej Wierzyński, Maria Wiernikowska, Piotr Gabryel i Bogusław Chrabota.

Nagrodzony materiał radiowy "Ateny – kasy fiskalne" Michała Żakowskiego z Redakcji Aktualności Programu I Polskiego Radia przestawia sytuację w ogarniętej kryzysem Grecji, gdzie zwykli obywatele nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Buntują się przeciwko obowiązkowi stosowania kas fiskalnych, nie rozumiejąc istoty problemów, przed którymi stoją.

 

>>> Posłuchaj nagrodzonego reportażu

 

Do nagrody nominowano też materiały "Agnieszka" Andrzeja Andrzejewskiego (Radio Wrocław) oraz "Odciski z religii" Piotra Słowińskiego (Radio Wrocław i Regionalny Tygodnik Informacyjny). 

Reportaż z "epicentrum terroryzmu"

W kategorii tekstowej nagrodzono Jerzego Haszczyńskiego za tekst "Jemeńska szkoła dżihadu" opublikowany w "Rzeczpospolitej" 23 stycznia 2010 roku. To reportaż z najsłabiej rozwiniętego, najbardziej konserwatywnego z państw arabskich, które powoli zamienia się w nowe epicentrum terroryzmu.

Inne nominowane do nagrody teksty to "Władcy Nieba" Igora T. Miecika ("Newsweek") oraz "Pięć mitów polskiej biedy" Artura Włodarskiego ("Gazeta Wyborcza").

W trzeciej kategorii – materiały wideo – jury zdecydowało się nie wyłaniać w tym roku laureata.

"Informacja ma w sobie moc" 

Polska Agencja Prasowa ustanowiła nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, aby promować wartości bliskie i Agencji, i patronowi wyróżnienia: obiektywizm, rzetelność oraz dociekliwość. Na każdego z laureatów czeka 20 tys. zł ufundowanych przez sponsora – firmę Samsung.

Patron nagrody – Ryszard Kapuściński, który 14 lat przepracował w PAP, był pierwszym dziennikarzem, którego twórczość trafiła do noblowskich rankingów, wyżej jednak od doktoratów honoris causa i nagród literackich cenił sobie skromny tytuł reportera. Kapuściński uważał, że dziennikarstwo jest misją i powołaniem, a informacja ma w sobie niekiedy moc zmieniania świata.

IAR,kk,lu,ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina doceniła dziennikarza PR

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 13:12
Dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów Marek Cynkar otrzymał dyplom Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wręczono tegoroczną Nagrodę im. Dariusza Fikusa

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 21:00
Ewa Siedlecka z "Gazety Wyborczej" została laureatką tegorocznej nagrody imienia Dariusza Fikusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarz Polskiego Radia odznaczony przez prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 16:16
Nasz redakcyjny kolega Michał Chodurski otrzymał z rąk Szefa Kancelarii Prezydenta RP Jacka Michałowskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.
rozwiń zwiń