Bocian biega, fruwa i śpi na drzewie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 09:56
We wsi Cesarka pod Strykowem zamieszkał bocian. – Nie wiemy, skąd przyleciał i dlaczego właśnie tu postanowił zatrzymać się na zimę – mówi Włodzimierz Szczepaniak.
Audio

Bocian dostaje jedzenie od mieszkańców: są ryby i wątróbka, serca i części rosołowe.  Mieszkańcy karmią ptaka koło 12: jedzenie trzeba mu przynieść i zostawić, ptak dopiero wtedy podchodzi, zachowując bezpieczny dystans. Bardzo mieszkańców cieszy, że ptak się nie oswaja, bo dzięki temu będzie miał szansę odlecieć i wrócić do ptasiego towarzystwa. 

Dalszy los bociana w dużym stopniu zależy od tego, jaka będzie tegoroczna zima, choć - jak mówią mieszkańcy - z wiadomości znalezionych w internecie dowiedzieli się, że nawet duże zimno dla bociana nie jest groźne, o ile ma pod dostatkiem jedzenia. Co najważniejsze, ptak jest zdrowy i nie ma żadnych złamań. Jak mówią mieszkańcy Cesarki: "biega, fruwa i śpi na drzewie".

gs

Czytaj także

Wracają skowronki, odlatują czeczotki

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 18:08
Przyjście wiosny powoduje, że do naszego kraju wracają gatunki ptaków, które zimę spędzały w cieplejszym klimacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uciekają przed chłodem i brakiem pożywienia

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 12:30
Jedne z dnia na dzień znikają z nieba, inne zbierają się i odlatują całymi stadami. Migrują najczęściej do Afryki, bo tam mają najlepsze warunki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrócił bocian. Policja: próbowaliśmy go zatrzymać

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 18:38
Mieszkańcy ulicy Czołgistów w Lęborku próbują uratować bociana. Ptak kilka dni temu pojawił się w okolicy i krąży nad osiedlem.
rozwiń zwiń