X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bocian biega, fruwa i śpi na drzewie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 09:56
We wsi Cesarka pod Strykowem zamieszkał bocian. – Nie wiemy, skąd przyleciał i dlaczego właśnie tu postanowił zatrzymać się na zimę – mówi Włodzimierz Szczepaniak.
Audio

Bocian dostaje jedzenie od mieszkańców: są ryby i wątróbka, serca i części rosołowe.  Mieszkańcy karmią ptaka koło 12: jedzenie trzeba mu przynieść i zostawić, ptak dopiero wtedy podchodzi, zachowując bezpieczny dystans. Bardzo mieszkańców cieszy, że ptak się nie oswaja, bo dzięki temu będzie miał szansę odlecieć i wrócić do ptasiego towarzystwa. 

Dalszy los bociana w dużym stopniu zależy od tego, jaka będzie tegoroczna zima, choć - jak mówią mieszkańcy - z wiadomości znalezionych w internecie dowiedzieli się, że nawet duże zimno dla bociana nie jest groźne, o ile ma pod dostatkiem jedzenia. Co najważniejsze, ptak jest zdrowy i nie ma żadnych złamań. Jak mówią mieszkańcy Cesarki: "biega, fruwa i śpi na drzewie".

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wracają skowronki, odlatują czeczotki

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 18:08
Przyjście wiosny powoduje, że do naszego kraju wracają gatunki ptaków, które zimę spędzały w cieplejszym klimacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uciekają przed chłodem i brakiem pożywienia

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 12:30
Jedne z dnia na dzień znikają z nieba, inne zbierają się i odlatują całymi stadami. Migrują najczęściej do Afryki, bo tam mają najlepsze warunki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrócił bocian. Policja: próbowaliśmy go zatrzymać

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 18:38
Mieszkańcy ulicy Czołgistów w Lęborku próbują uratować bociana. Ptak kilka dni temu pojawił się w okolicy i krąży nad osiedlem.
rozwiń zwiń