200 dni do igrzysk w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 18:49
To już ostatnia prosta w przygotowaniach sportowców i organizatorów do igrzysk olimpijskich w 2012.
Audio
Okolicznościowy znaczek pocztowy Londyn 2012
Okolicznościowy znaczek pocztowy Londyn 2012Foto: fot.PAP/EPA

Londyn po raz trzeci organizuje igrzyska olimpijskie i doskonale wie, jak to się robi. – Dlatego nie ma żadnych wątpliwości, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik – mówi w radiowej Jedynce dziennikarz sportowy Polskiego Radia Marcin Rosengarten.

Taką samą opinię wyraża sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński. – Mogę na sto procent powiedzieć, że te igrzyska będą dobrze przygotowane i będą bardzo dobrze zorganizowane – mówi w "Popołudniu z Jedynką".

A jakie będą igrzyska dla Polaków? W ostatnich dwóch dekadach nasi sportowcy przywozili coraz mniej medali i zatrzymali się na liczbie 10. Czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski jest przekonany, że ten spadkowy trend wreszcie się odwróci.

Polscy sportowcy, m. in. ciężarowiec Adrian Zieliński czy lekkoatleta Tomasz Majewski, zapewniają, że zrobią wszystko, aby zdobyć medal. Podobnie reprezentacja polskich siatkarzy, która na razie jako jedyny polski zespół zakwalifikowała się do igrzysk.

(ag)

Czytaj także

Żołnierze pomogą na igrzyskach olimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 10:07
Sześć tysięcy brytyjskich żołnierzy może zostać oddelegowanych do zapewnienia bezpieczeństwa przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medal w Londynie! To po niego przyjechał do Polski!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 01:47
Trzy medale wielkich imprez sprawiły, że selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy już w debiutanckim sezonie został nominowany do tytułu Trenera Roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organizatorzy IO w Londynie zamieszali z biletami

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 14:00
Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie pozostały 204 dni. Tymczasem pojawiło się zamieszanie z biletami wstępu na zawody w pływaniu synchronicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mężczyźni z poczuciem rytmu pilnie poszukiwani

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 12:32
W Londynie rozpoczęło się gorączkowe poszukiwanie mężczyzn... z poczuciem rytmu i dobrą kondycją fizyczną.
rozwiń zwiń