Sprawdź, jakie były najpopularniejsze imiona w 2011 roku

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 17:30
Wraca moda na tradycyjne polskie imiona zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.
Audio
  • Sprawdź, jakie były najpopularniejsze imiona w 2011 roku
Sprawdź, jakie były najpopularniejsze imiona w 2011 roku
Foto: Glow Images/East News

– Najpopularniejszymi imionami żeńskimi były: Julia, Lena, Zuzanna, Maja, Hanna, Amelia, Nicola – mówi Mirosława Winnicka, szefowa Urzędu Stanu Cywilnego w Gorzowie.

Odnotowano też tendencję powrotów do tradycyjnych imion, takich jak: Hanna, Wiktoria, Alicja, Anna, Zofia.

Jeśli chodzi o imiona męskie, to rodzice dla swoich pociech najczęściej wybierali: Filip, Jakub, Szymon, Adam, Michał, Jan, Kacper, Wiktor, Bartosz, Mateusz. – Tu też zauważyliśmy powrót do tradycyjnych imion: Stanisław, Wojciech, Piotr, Aleksander – dodaje Winnicka.

Ze statystyk urzędów stanu cywilnego wynika też, że coraz chętniej bierzemy śluby i coraz chętniej się rozwodzimy.  Spada liczba ślubów konkordatowych. Na zalegalizowanie związku chętniej decydując się coraz starsze osoby. Coraz częściej dojrzałe kobiety decydują się na związek z dużo młodszym mężczyzną.

(mb)

Czytaj także

"Polska": Śluby kościelne, których nie było

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2010 06:18
Dziennik "Polska The Times" pisze, że w sądach biskupich w całym kraju w ubiegłym roku złożono niemal dziesięć tysięcy wniosków o orzeczenie nieważności małżeństwa. To absolutny rekord świata - podkreśla gazeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie imiona najczęściej nadają dzieciom Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 17:45
W pierwszym półroczu tego roku, w Warszawie najczęściej nadawanym imieniem była Julia, wśród chłopców zaś Jan - wynika z danych stołecznego Urzędu Stanu Cywilnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecy pogrążeni w kryzysie. Porzucają dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 15:38
Kryzys w Grecji jest tak dotkliwy, że niektórzy rodzice porzucają swoje dzieci. Ze statystyk wynika, że w ostatnim okresie liczba oddanych dzieci znacznie wzrosła.
rozwiń zwiń