Kurski: Katastrofa była Kremlowi na rękę

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 13:57
Jacek Kurski (Solidarna Polska): Rosjanie nie dążyli do celowego dokonania zamachu, ale do uprawdopodobnienia, że do tragedii pod Smoleńskiem dojdzie.
Audio
Jacek Kurski w studiu radiowej Jedynki
Jacek Kurski w studiu radiowej JedynkiFoto: PR

- To był taki sowiecki "bardak" z ogólnie lekceważącym zachowaniem kancelarii premiera, jeżeli chodzi o zabezpieczenie lotu. Rosjanie stwierdzili, że, jak wylądują - to dobrze, a jak nie wylądują - to też dobrze – tłumaczył w audycji "Z kraju i ze świata" europoseł.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia zaznaczył, że doszło do świadomego zwiększenia zagrożenia tego lotu, zarówno po stronie polskiego rządu, jak i - a raczej zwłaszcza - po stronie rosyjskich kontrolerów, którzy z premedytacją prowadzili samolot na zgubę.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

W jego opinii rosyjskie stanowisko w tej sprawie wpisuje się w chęć osłabienia Polski, szczególnie po tym, jak "udało się skutecznie odepchnąć Rosję od Tbilisi".

Jacek Kurski przyznał, że jego partia od dawna domaga się umiędzynarodowienia tego śledztwa, ale nie da się tego zrobić bez zmiany rządu.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(pp)

Czytaj także

Solidarna Polska zaprezentowała swoje logo [foto]

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 16:19
Zdaniem Jacka Kurskiego logo pokazuje, że Polska jest rodziną rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozpoczynamy drogę ku zwycięstwu"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 13:28
Na kongresie założycielskim Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro mówił, że ta partia będzie lojalnie i konsekwentnie reprezentować interesy zwykłych Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro szefem partii Solidarna Polska

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:51
Solidarna Polska przekształciła się oficjalnie w partię polityczną. Wiceprezesami ugrupowania zostali Beata Kempa i Jacek Kurski.
rozwiń zwiń