Posłanka PSL o Kalembie: to dobry kandydat na ministra

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 13:26
Według mediów, to Stanisław Kalemba prawdopodobnie zostanie przyszłym ministrem rolnictwa. Koleżanka z partii Genowefa Tokarska (PSL) wystawia mu dobrą ocenę.
Audio
  • Genowefa Tokarska, posłanka PSL, w magazynie "Z kraju i ze świata"
Genowefa Tokarska
Genowefa TokarskaFoto: genowefatokarska.pl

Posłanka Genowefa Tokarska (PSL) najchętniej na stanowisku ministra rolnictwa widziałaby polityka z województwa lubelskiego, skąd sama pochodzi. Ma jednak dobrą opinię o Stanisławie Kalembie, według mediów najpoważniejszym kandydacie PSL na to stanowisko. - Do Stanisława Kalemby też  nie mam zastrzeżeń. Od wielu lat jest przewodniczącym komisji rolnictwa. Zna dobrze zagadnienia rolnicze. Jest twardy w rozmowach. To dobry kandydat - mówiła w radiowej Jedynce Genowefa Tokarska. Według niej, kandydatów jest wielu i trzeba poczekać na decyzję.

W czwartek nad rządową propozycją ograniczenia ulg podatkowych pochyli się Senat. Posłanka podkreślała, że PSL nie podziela entuzjazmu w sprawie zniesienia ulgi internetowej. Genowefa Tokarska oświadczyła, że wiele osób z dziećmi i skromnymi budżetami korzystało z tego udogodnienia. Według niej, tak samo jak w przypadku ACTA, młodzież może protestować w sprawie ulgi internetowej.  Z kolei zniesienie ulgi dla dziennikarzy według posłanki nie przyniesie dużej szkody - zostanie zabrana tylko kilku procentom wykonujących zawód.

Rozmawiał Paweł Wojewódka

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Czytaj także

Ewa Kopacz: Platforma postawi ludowcom wymagania

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 10:00
Czy premier przyjmie propozycję PSL w sprawie resortu rolnictwa? - Nie chciałabym, aby Platforma kaprysiła i marudziła, ale wymagania będą – odpowiada Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest kandydat na ministra rolnictwa. To tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 10:27
Poseł Stanisław Żelichowski z PSL nie chce zdradzać żadnych szczegółów. Tłumaczy, że najpierw przedstawi go premierowi prezes Waldemar Pawlak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serafin będzie zeznawał w sprawie taśm PSL

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 10:54
Władysław Serafin złożył zawiadomienie o rozpowszechnianiu nagrań bez jego zgody. W czwartek będzie przesłuchany jako świadek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Kalemba potwierdza: jestem kandydatem na ministra rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 10:54
Wiceszef sejmowej komisji rolnictwa ma zastąpić na tym stanowisko Marka Sawickiego, odwołanego po tzw. aferze taśmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa. Czy winni zaniechań będą ukarani?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 12:51
Kolejne decyzje w sprawie zapadną po przeprowadzeniu wszczętych w tej sprawie czynności kontrolnych – zapewnił w Sejmie zastępca szefa Kancelarii Premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez wypowiedzenia. Cofną 180 tys. zł. Śmietance?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 13:20
O wstrzymanie wypłaty wynagrodzenia dla byłego dyrektora generalnego Elewarru zwrócił się do szefa rady nadzorczej spółki Lucjan Zwolak, wiceprezes Agencji Rynku Rolnego.
rozwiń zwiń