Zapomnieć o Euro 2012? Engel: wygrajmy z Czarnogórą

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 13:55
Były selekcjoner Jerzy Engel uznał w magazynie "Z kraju i ze świata" za wielką kompromitację brak możliwości nieodpłatnego obejrzenia meczu polskiej reprezentacji z Czarnogórą.
Audio
Jerzy Engel
Jerzy EngelFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

W radiowej Jedynce powiedział, że mamy do czynienia w tej sprawie z "dziwną sytuacją". Jego zdaniem firma, która odkupiła od PZPN prawa do transmisji meczu, nie zna rynku i realiów.

Jerzy Engel przekonywał, że gdyby był selekcjonerem reprezentacji podobnie jak selekcjoner Waldemar Fornalik stawiałby na zwycięstwo polskiej kadry.

W opinii gościa Programu Pierwszego Polskiego Radia mecz z Czarnogórą jest doskonałą możliwością, by zapomnieć o nieudanym Euro 2012.

Słuchaj transmisji z meczu Czarnogóra - Polska w radiowej Jedynce>>>

Jerzy Engel powołując się na ranking FIFA, na którym nasz piątkowy rywal jest na 48 miejscu, czyli o osiem wyżej niż Polska tłumaczył, że mamy do czynienia z meczem "dwóch przeciętnych drużyn europejskich i wszystko w takim meczu może się zdażyć".

Były selekcjoner polskie kadry przekonywał, że Marek Saganowski przeżywa drugą młodość i choć ma 33 lata, to będzie wzmocnieniem kadry.

Jerzy Engel liczy na to, że mecz zakończy się wynikiem 2:1 dla Polski.

Rozmawiała Agnieszka Rucińska.

Czytaj także

Problemy kadry z odlotem do Czarnogóry

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 11:15
Czarterowy samolot Boeing 737-400, którym piłkarze reprezentacji Polski mieli wylecieć z lotniska w Gdańsku-Rębiechowie na mecz eliminacji mistrzostw świata, uległ awarii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reprezentacja z przygodami, ale dotarła do Czarnogóry

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 15:54
Z ponad dwugodzinnym opóźnieniem dotarli w czwartek polscy piłkarze do Czarnogóry, gdzie w piątek zainaugurują eliminacje mistrzostw świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie mamy zbyt wielu piłkarzy, którzy potrafią bardzo dobrze uderzyć..."

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 22:50
Środek obrony i pomocy oraz lewe skrzydło - to trzy pozycje, nad których obsadą zastanawia się trener Waldemar Fornalik przed meczem z Czarnogór
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Zimoch: pokonać Czarnogórę "11" komandosów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 09:30
W pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Polski zmierzy się z Czarnogórą. - To bardzo trudny rywal - stwierdził dziennikarz Polskiego Radia, który to spotkanie będzie dla Państwa komentował w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meczu Czarnogóra-Polska nie obejrzycie w TVP

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 08:00
W piątek ( 7 września ) rozegrany zostanie pierwszy mecz eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku. Niestety Telewizja Polska ze względu na wysokie koszty nie będzie go transmitowała.
rozwiń zwiń