X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W radiu najważniejszy jest słuchacz

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 14:14
1 marca 1973 roku po raz pierwszy na antenie Pierwszego Programy Polskiego Radia ukazała się audycja "Sygnały dnia". Przez cztery dekady jej twórcy starali się, aby - poza przekazaniem informacji - słuchacza pozytywnie nastroić do dnia.
Audio
Studio radiowej Jedynki
Studio radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Na początku lat 90-tych, kiedy na rynku medialnym zaistniały rozgłośnie prywatne, które miały swoje poranne pasma "Sygnały dnia" stanęły przed koniecznością zmian i dostosowania się do zmieniających się gustów słuchaczy.
Postanowiono sięgnąć do źródeł. - Były wizyty w BBC4 i ich sztandarowej audycji "Today" - wspomina były szef "Sygnałów dnia" Jerzy Tomaszewski, który wówczas kierował pracami redakcji. Sam do radia trafił w 1979 roku na dwumiesięczny staż. I tak pozostał w radiu do dziś. - Na mnie zadziałał czar ludzi, ich kultura i twórcza cisza, każdy każdemu na korytarzu się kłaniał - mówi radiowiec.

Jerzy
Jerzy Tomaszewski

Jerzy Tomaszewski przyznaje w magazynie "Z kraju i ze świata", że "Sygnały dnia" zmieniały się i będą się zmieniać w przyszłości. - Ale "Sygnały dnia" są audycją wiarygodną, są audycją, która szanuje słuchacza - podkreśla. Zwraca uwagę, że pasmo poranne, poza tym, że musi przekazywać informacje, to powinno jeszcze słuchacza pozytywnie nastrajać do dnia, pokazując całą panoramę wydarzeń nie tylko z Warszawy, ale i z kraju.
Były szef "Sygnałów dnia" wspomina, że kiedy rozpoczynał karierę radiowca wezwał go twórca "Sygnałó" Aleksander Tarnawski i zadał podchwytliwe pytanie: kto jest najważniejszy w radiu. A kiedy nie usłyszał prawidłowej odpowiedzi powiedział: słuchaj młody i zapamiętaj, że w radiu najważniejszy jest słuchacz.
Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płaćmy abonament, żeby radio nie było "słupem”

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 09:02
Rosną wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wspólna kampania mediów publicznych przyniosła rezultaty, do tego coraz sprawniej działają urzędy, które ściągają zaległe opłaty od posiadaczy odbiorników. Ale do ideału wciąż daleko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak było przez 40 lat w "Sygnałach dnia"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 08:31
1 marca miną cztery dekady od nadania pierwszych "Sygnałów dnia". W związku z jubileuszem wspominamy, jak na przestrzeni lat zmieniała się sztandarowa audycja Pierwszego Programu Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sygnałowe głosy - jak brzmią dziś?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 13:46
rozwiń zwiń