X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radziszewska: nie domagam się opłat za SOR dzisiaj

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:40
Jeśli ktoś następny umrze na SOR-ze, bo jest 83. w kolejce w rejwachu, wówczas może ta dyskusja się do czegoś przyda, by pacjentów na SOR-ze było jak najmniej – tłumaczyła swoje stanowisko Elżbieta Radziszewska.
Audio
  • Elżbieta Radziszewska (PO) w magazynie "Z kraju i ze świata"
Elżbieta Radziszewska
Elżbieta RadziszewskaFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Posłanka Elżbieta Radziszewska (PO) powiedziała w magazynie „Z kraju i ze świata”, że jej poddana krytyce wypowiedź została niewłaściwie przekazana przez media. Według nich podczas posiedzenia komisji zdrowia posłanka Elżbieta Radziszewska (PO) miała zgłosić propozycję, by wprowadzić odpłatności za wzywanie karetki lub wizyty na szpitalnym oddziale ratunkowym dla tych pacjentów, którzy powinni udać się do nocnej pomocy medycznej.

Radziszewska twierdzi, że nic takiego nie powiedziała. - Nie domagam się dzisiaj opłat ani za pogotowie, ani za pobyt na SOR-ze. Ratownictwo będzie finansowanie z budżetu państwa – powiedziała posłanka.

Relacjonuje, że na komisji zdrowia tłumaczyła tylko, że trzeba wyciągnąć wnioski z sytuacji na SOR-ze Opowiadała o tym, że zgodnie z kontrolą NIK aż 80 procent zgłoszeń jest w sprawach błahych. Postulowała zatem, żeby zapytać o powody, dlaczego pacjenci nie wiedzą, gdzie mogą uzyskać pomoc nocną i świąteczną.

- Być może kiedyś, jeżeli system opieki podstawowej i specjalistycznej ambulatoryjnej będzie działać sprawnie, to trzeba się zastanowić, co zrobić, żeby wyeliminować tych, którzy cwaniaczą lub są wygodni i idą do SOR-u – powiedziała.

Radziszewska stwierdziła, że propoznuje analizę, a za „wiele lat” zastanowienie się - co zrobić  z nadużywającymi SOR-u.  

Uważa też, że nocna pomoc w ramach POZ powinna być skonsolidowana z SOR-em. Elżbieta Radziszewska popiera pomysł, by na każdym SOR-ze powinien być pediatra.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

agkm

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmierć 2,5-letniej Dominiki. Zawiódł system czy człowiek?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 09:55
Politycy szukają odpowiedzi na pytanie, kto odpowiada za śmierć 2,5-letniej Dominiki, która zmarła, ponieważ nie udzielono jej pomocy lekarskiej na czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tusk powinien się zająć Arłukowiczem, a nie Gowinem"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 18:28
Zawiódł system czy człowiek? Politycy szukają odpowiedzi na pytanie, kto jest winny śmierci 2,5 letniej Dominiki, która zmarła, ponieważ nie udzielono jej pomocy lekarskiej na czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radziszewska chce opłat za nieuzasadnione wezwanie karetki

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 08:54
– Być może trzeba wprowadzić opłaty dla pacjentów, którzy idą na SOR lub wzywają karetki pogotowia zamiast iść do lekarza podstawowej opieki lub nocnej pomocy medycznej – zaproponowała posłanka PO Elżbieta Radziszewska. O sprawie pisze "Fakt”.
rozwiń zwiń