We Wrocławiu trwa zlot motocykli Harley-Davidson Super Rally

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 13:19
Impreza potrwa do 20 maja. Organizatorzy zapowiadają, że może w niej uczestniczyć nawet 12 tys. osób.
Audio
  • Jerzy Dziewulski o zlocie motocykli Harley-Davidson (Z kraju i ze świata/Jedynka)
We Wrocławiu trwa zlot motocykli Harley-Davidson Super Rally
Foto: henry_azui/sxc.hu/cc

Na kilka dni przed zlotem pojawiły się plotki, że we Wrocławiu mogą się pojawić nielubiące się grupy - Hells Angels i Bandidos, a wówczas mogłoby dojść do zamieszek.
Jak mówi w audycji "Z kraju i ze świata" Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta i miłośnik motocykli, informacje o spodziewanych bójkach są przesadzone. Gość radiowej Jedynki przyznaje, że kiedyś rzeczywiście te subkultury tworzyły grupy przestępcze, ale to było dawno temu.
- Oczywiście od czasu do czasu członkowie obu grup "posmarują się", ale to nie są już bijatyki, w których bierze udział kilka tysięcy osób. To już nie są walki, które kończą się śmiercią. Członkowie tych grup już stonowali. Agresywni ludzie z tego czasu są dziś starszymi ludźmi - wyjaśnia.
W tej chwili - jak zaznacza Dziewulski - walka między "Aniołami Piekieł" a "Bandytami" nie polega na tym, by komuś dołożyć, ale by "zdominować teren", pokazać swoją siłę. 
Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Typy polskich kierowców. Sprawdź, do której grupy należysz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 18:40
Władczy, pobłażliwy, postępowy i agresywny - to cztery rodzaje mężczyzn, których spotkać można na polskich drogach. A ty, do której grupy się zaliczasz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultowa Warszawa znów będzie produkowana?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 11:30
We Wrocławiu powstaje nowa Warszawa. Projekt auta New Warsaw - Wratislavia ma na celu przywrócenie legendy polskiej motoryzacji. Czy są na to szanse - opowiada reportaż "Samochód marzenie" Magdy Skawińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejski zlot motocykli Harley-Davidson Super Rally we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 16:30
Zlot motocykli Harley-Davidson Super Rally rozpocznie we Wrocławiu 16 maja i potrwa do 20 maja. Organizatorzy zapowiadają, że może w nim uczestniczyć nawet 12 tysięcy osób.
rozwiń zwiń