X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Guział dziękuje PiS. "Przyczynili się do wysokiej frekwencji"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 15:00
Premier i Platforma Obywatelska ukradli referendum warszawiakom, bo je upolitycznili – mówił w Jedynce Piotr Guział, inicjator akcji odwoływania prezydent Warszawy.
Audio
  • Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej o referendum w Warszawie (Z kraju i ze świata./Jedynka)
Piotr Guział
Piotr GuziałFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Inicjator referendum, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Piotr Guział powiedział, że organizatorzy prosili o pomoc wszystkie liczące się środowiska polityczne i społeczne w Warszawie, w tym SLD, ówczesny Ruch Palikota, PiS. Ocenił, że PiS pozytywnie zareagowało, włączyło się w zbiórkę podpisów. Guział podziękował działaczom PiS, którzy przyczynili się do tego, że frekwencja jest na dość wysokim poziomie.

Lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej przy referendum prosił o pomoc partie. Tłumaczył, że wynika to z obecnego stanu rzeczy, bo partie po prostu są obecne w samorządach. Postuluje jednak, by samorządy odpartyjnić i zmienić ustawę. -  Chodzi o to, by partie polityczne miały zakaz wystawiania komitetów w wyborach na niższym szczeblu, czyli do rad gmin. W Polsce jest prawie 2,5 tysiąca gmin, a w ponad 2 tysiącach nie ma partyjnych radnych – powiedział gość Jedynki. Jego zdaniem, taki krok wesprze społeczeństwo obywatelskie.

Guział mówi, że debata w Warszawie została zdominowana przez spór między PO i PiS. Nie przypuszczał, że ”referendum będzie tak mocno upartyjnione przez Platformę Obywatelską”. – Od pierwszego dnia zbiórki podpisów referendum było komentowane przez polityków parlamentarnych PO, na czele z premierem. Premier ukradł warszawiakom referendum. W ostatnich dniach pomagał mu ”polityczny paser” Leszek Miller – mówi Piotr Guział.

Gościem Jedynki był Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej

Rozmawiał Paweł Wojewódka

agkm

Referendum w Warszawie - zobacz serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Ostatni sondaż: frekwencja - 26,8 procent

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 08:28
Z sondażu TNS Polska dla TVP Info i TVN24 wynika, że w warszawskim referendum nie wzięła udziału wystarczająca liczba osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum w Warszawie. Poznamy dopiero zbiorcze wyniki

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 08:30
Krajowe Biuro Wyborcze opublikuje oficjalne wyniki głosowania ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Walz dopiero po obliczeniu wszystkich protokołów. Znane są na razie tylko dane sondażu, według którego referendum okazało się nieważne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gronkiewicz-Waltz wystartuje za rok w wyborach w Warszawie. "Czuję się zwyciężczynią"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 09:44
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że musiałoby się stać coś bardzo nadzwyczajnego, by za rok nie wystartowała w wyborach na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Guział: mogę zameldować warszawiakom "wygraliście"!

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 09:01
Piotr Guział, lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej jest zadowolony z referendum, pomimo nieudanej próby odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
rozwiń zwiń