Bieńkowska na czele superresortu: to duże wyzwanie!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 13:37
Elżbieta Bieńkowska jest jedną z bohaterek rekonstrukcji rządu. Minister zapewniała w Jedynce, że będzie starała się wywiązać jak najlepiej z nowych zadań powierzonych jej przez Donalda Tuska.
Audio
  • Elżbieta Bieńkowska o swojej pracy w rządzie (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Elżbieta Bieńkowska
Elżbieta BieńkowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zmiany w rządzie stały się faktem. W środę premier Donald Tusk dokonał rekonstrukcji rządu. Siedmiu ministrów straciło swoje stanowiska. Jednak rekonstrukcja nie dla wszystkich ministrów będzie się kojarzyła z utratą teki. Elżbieta Bieńkowska od grudnia pokieruje połączonym resortem infrastruktury i rozwoju regionalnego. Do jej dotychczasowych obowiązków dojdą zadania Sławomira Nowaka. Dodatkowo zostanie wicepremierem. - To duże wyzwanie - mówiła w audycji "Z kraju i ze świata" Bieńkowska. Minister zapewniła, że będzie starała się wywiązać jak najlepiej z nowych zadań powierzonych jej przez premiera. - Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby te dwa resorty były dobrze zarządzane, żeby nie były wikłane w politykę, bo ja tego nigdy nie robiłam - zaznaczyła.

Dalsza rozbudowa sieci dróg ekspresowych, modernizacja kolejnictwa oraz jak najlepsze wydanie środków unijnych. To według Elżbiety Bieńkowskiej priorytety powstającego specministerstwa. Przyszła wicepremier mówiła w Jedynce, że chce kontynuować prace nad rozbudową sieci dróg szybkiego ruchu. Jak tłumaczyła, wszystkie miasta wojewódzkie powinny być połączone siecią nowoczesnych tras. Na ich utworzenie mają pójść pieniądze ze środków unijnych. Nowy resort ma też walczyć o bezpieczeństwo, tak by spadła liczba wypadków komunikacyjnych.

Elżbieta Bieńkowska odniosła się w radiowej Jedynce do sprawy afery przetargowej w administracji. Chodzi o podejrzenie korupcji przy przetargach teleinformatycznych, między innymi w byłym MSWiA, MSZ i GUS. Minister ocenia, że przetargi prowadzone przez podległe jej resorty były przeprowadzane prawidłowo. Choć - jak zastrzegła - nie można być pewnym uczciwości każdej pracującej w ministerstwie osoby.

Bieńkowska odniosła się także do zamieszania medialnego, które w ostatnim czasie trwa wokół jej osoby. - Jestem człowiekiem, który nie znosi jak się o nim mówi i się go pokazuje. Od dwóch dni nie oglądam telewizji i nie czytam gazet, bo się wyłącznie mnie pokazuje. Mam nadzieję, że to się skończy szybko i będę mogła zabrać się do normalnej pracy - mówiła w Jedynce kandydatka na stanowisko wicepremiera.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

(aj)

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. Premier podał nazwiska nowych ministrów [RELACJA]

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 21:11
Premier Donald Tusk poinformował o zmianach w składzie rządu, a także o zmianach w gabinecie o charakterze strukturalnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier Bieńkowska na czele superministerstwa

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 13:40
- To resort odpowiedzialny za skok cywilizacyjny - tak o nowym ministerstwie mówił premier Donald Tusk. W miejsce dotychczasowych ministerstw: rozwoju regionalnego oraz transportu, budownictwa i gospodarki morskiej powstanie jeden superresort. Na jego czele stanie Elżbieta Bieńkowska.
rozwiń zwiń