X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Starożytny Egipt w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:33
Od piątku (8.12) bez wyjazdu nad Nil można będzie zwiedzać kaplicę grobową Merefnebefa – odkrytą przez misję prof. Karola Myśliwca w Sakkara w 1997 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Naturalnej wielkości  makieta tego zabytku stanęła w sali Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Dla zwiedzających jest to jedyna szansa zobaczenia tego zabytku w całości i podziwiania zdobiących go unikatowych polichromowanych reliefów. W Egipcie kaplica nie jest udostępniona dla turystów ze względu na stan zachowania skały, w której została wykuta.

O historii tego światowej klasy odkrycia oraz o muzealnej prezentacji opowiedzą archeolodzy i organizatorzy tej ekspozycji: dr Wojciech Brzeziński – dyr. PMA, dr hab. Kamil Kuraszkiewicz – obecny kierownik misji Sakkara, Agnieszka Kowalska – egiptolog, członek misji oraz Małgorzata Radomska –  Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych  PAN.

***

Na audycję Eureka w piątek (8.12) po godz. 19.00 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

kh

Zobacz więcej na temat: Egipt