X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lot" Romana Stańczaka na Biennale Sztuki w Wenecji

Projekt "Lot" rzeźbiarza Romana Stańczaka, który jest cenionym artystą średniego pokolenia, legendą polskiej sztuki lat 90., został rekomendowany do realizacji jako kuratorski projekt wystawy w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji w 2019 r. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Leonid Andronov/Shutterstock
O Audycji

Projekt wybrało jury powołane przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego.

"Dzieło Romana Stańczaka jest wynikiem wieloletniej praktyki rzeźbiarskiej artysty w nicowaniu obiektów pochodzących z życia codziennego, a w tym przypadku skala przedsięwzięcia i odwaga koncepcji gwarantują monumentalny wyraz realizacji i jej wizualny powab. Autor nie boi się skojarzenia jego wypowiedzi z kwestiami fundamentalnymi dla podzielonej wspólnoty politycznej" – czytamy w rekomendacji jury.

Kuratorami projektu są Łukasz Ronduda i Łukasz Mojsak. A Roman Stańczak zaproponował jako rzeźbę przenicowany - tj. wywrócony od środka prawdziwy samolot.

O projekcie "Lot", do którego artysta właśnie przystępuje, mówi w audycji "Kulturalna Jedynka" on sam i kuratorzy. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Twarzą w twarz

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Roman Stańczak (artysta, rzeżbiarz), Łukasz Ronduda (kurator), Łukasz Mojsak (kurator)

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 21.12

kh

Playlista