X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Profilaktyka raka jelita grubego 

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 10:52
Marzec jest Miesiącem Świadomości Raka Jelita Grubego. W Polsce rak jelita grubego jest drugim pod względem częstości zachorowań nowotworem złośliwym.
Audio
  • Profilaktyka raka jelita grubego (Eureka/Jedynka)
Nowotwory złośliwe są w Polsce drugą najczęstszą przyczyną zgonów - w wyniku tych schorzeń umiera rocznie około 96 tys. Polaków, co stanowi jedną czwartą wszystkich zgonów
Nowotwory złośliwe są w Polsce drugą najczęstszą przyczyną zgonów - w wyniku tych schorzeń umiera rocznie około 96 tys. Polaków, co stanowi jedną czwartą wszystkich zgonówFoto: Chinnapong/ Shutterstock

W "Eurece" wiele informacji praktycznych dla pacjentów, ale i osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę medyczną z zakresu profilaktyki. Mówiliśmy m.in. o objawach raka jelita grubego, które można wcześnie zauważyć i o badaniu przesiewowym - kolonoskopii, które już w Polsce uratowało 9 tys. osób.

Gośćmi Eureki byli: prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski – onkolog, Błażej Rawicki – prezes Fundacji EuropaColon Polska, Dorota Kaniewska - pacjentka oraz członkini Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski (onkolog), Błażej Rawicki (prezes Fundacji EuropaColon Polska), Dorota Kaniewska (pacjentka oraz członkini Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 19.07

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opiekun chorego. Całodobowy stróż

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 21:11
W przypadku obłożnie chorych, cała uwaga społeczeństwa koncentruje się wokół ich choroby i związanego z nią cierpienia. Na drugim planie jawi się cichy opiekun, który posłusznie wykonuje rutynowe obowiązki. Czy w takich momentach zastanawiamy się ile poświęcenia kosztuje opiekuna taka całodobowa pomoc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgryz to nie tylko piękny uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 13:50
Wady zgryzu są najczęściej dziedziczone, ale też mogą być skutkiem nieprawidłowych nawyków z dzieciństwa, jak ssanie smoczka czy zbyt długie picie mleka z butelki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludwik Zamenhof - marzyciel i wizjoner świata idealnego

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 21:13
Ludwik Zamenhof urodził się 15 grudnia 1859 w Białymstoku, mieście ówcześnie leżącym na terytorium Imperium Rosyjskiego. Dzieciństwo upłynęło w środowisku wielonarodowościowej społeczności Białegostoku, złożonej głównie z Żydów, Polaków, Rosjan i Niemców. 
rozwiń zwiń