John Mark: świat odkryje Chopina

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 16:45
- Muzyka nie będzie stworzona do filmu, tylko film do muzyki - mówi John Mark, producent właśnie powstającego filmu "Chopin i Liszt w Paryżu". Czy będzie to produkcja tej klasy, co "Przeminęło z wiatrem"?
Audio
  • Powstaje film o Fryderyku Chopinie (Jedynka/ Muzyczne spotkania)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Gościem audycji "Twarzą w twarz" był amerykański pianista polskiego pochodzenia, który jest również pisarzem, reżyserem, scenarzystą oraz producentem powstającego filmu "Chopin i Liszt w Paryżu". We wspomnianym filmie wystąpi cała plejada hollywoodzkich gwiazd: Leonardo DiCaprio, Jared Leto, Natalie Portman i Monica Bellucci.

- Nasza publiczność jest bardzo konkretna. Są to osoby zakochane w muzyce, nawet tak jakby kompletnie uzależnione od muzyki. Przykładowo jak zaczyna się Konkurs Chopinowski w Warszawie, nagle tysiące ludzi nie może spać i przesiaduje w internecie, żeby tylko dowiedzieć się, kto zostanie następnym finalistą. To świadczy o sile i przekazie muzyki. Znamy naszą publiczność i dlatego wiemy, że warto zainwestować w ten film wysiłek, kapitał i czas - twierdzi John Mark.

Gość Jedynki uważa, że cały świat zazdrości Polakom Fryderyka Chopina. Przyznaje, że jesteśmy bardzo inteligentnym narodek, skoro potrafimy stworzyć takich geniusz jak Chopin, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Maria Skłodowska-Curie czy Mikołaj Kopernik.

Czy "Chopin i Liszt w Paryżu" będzie jedną z najdroższych produkcji w historii? Którzy pianiści wezmą udział w nagraniach do muzyki? Na kiedy planowana jest premiera?

***

Tytuł audycji: "Muzyczne spotkania" w ramach "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Adam Rozlach

Goście: John Mark

Data emisji: 20.06.2019

Godzina emisji: 23.06

DS

Czytaj także

Chopin w interpretacji Bernarda Ringeissena

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 12:05
Z taśm archiwalnych Polskiego Radia posłuchaliśmy gry ulubieńca warszawskiej publiczności, laureata IV Nagrody V Konkursu Chopinowskiego z 1955 r. - francuskiego pianisty Bernarda Ringeissena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krystian Zimerman to kolosalny artysta, który tworzy kolosalną muzykę"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 12:26
- To nie jest artysta, na występ którego ludzie walą drzwiami i oknami. To artysta, na występ którego przychodzi się aby przeżyć muzykę. Każdy pianista ma swoją publiczność - mówi w "Muzycznej Jedynce" Adam Rozlach, który nie tylko był na środowym koncercie pianisty w Berlinie, ale także zna go osobiście. 
rozwiń zwiń