X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lora Szafran: udało mi się być niepodległą

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 15:32
- Jest coraz więcej zdolnych. My też byliśmy zdolni, tylko mieliśmy mniejszy dostęp do wiedzy. Dlatego starsi z młodszymi muszą się organizować. Zdarzają się przykłady polskich muzyków, łączących pokolenia i kiedy czasami powstają z tego fajne rzeczy - mówi w audycji "Muzyka nocą" Lora Szafran, popularna wokalistka jazzowa.
Audio
  • Lora Szafran gościem audycji "Muzyka nocą". Część 1 (Jedynka)
  • Lora Szafran gościem audycji "Muzyka nocą". Część 2 (Jedynka)
  • Lora Szafran gościem audycji "Muzyka nocą". Część 3 (Jedynka)
Wokalistka jazzowa, Lora Szafran
Wokalistka jazzowa, Lora SzafranFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Artystka opowiedziała słuchaczom o ostatniej płycie, którą wydała. - Piosenki zostały nagrane podczas koncertu w sali im. Witolda Lutosławskiego, chociaż nie było to planowane. Uznałam, że w końcu mogę sobie pozwolić, żeby płyta została wydana właściwie bez żadnych ingerencji - opowiada Lora Szafran, nawiązując do albumu "Wars Szpilman Wasowski. I tak się trudno rozstać…".

W audycji wspomnieliśmy o pracy w Sądzie Rejonowym oraz o tym, że w dalszej karierze zawodowej Lora Szafran była już niezależna. Nie zabrakło też wspomnień związanych z utworami Leonarda Cohena.

Jak Lora Szafran wspomina "Walca" z filmu "Noce i dnie"? W jaki sposób Chopin pojawił się w jej życiu? Dlaczego twórcy tekstów muzycznych są tak bardzo ważni?

Przez trzy godziny audycji - z telefonicznym udziałem słuchaczy - towarzyszyła nam muzyka Lory Szafran. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: "Muzyka nocą"

Prowadzi: Sławek Drygalski

Gość: Lora Szafran (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 03.07.2019

Godzina emisji: 00.11

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieczysław Szcześniak: rodzice nie chcieli, żebym zajął się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:35
Wokalista urodził się w Kaliszu, gdzie była słynna fabryka pianin. Ale takie pianino nie mieściło się w domu rodziców, choć rodzina była muzykalna, a jej członkowie grali głównie na harmonii i gitarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz czy muzyka do serialu?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 15:22
Czym różni się pisanie muzyki do filmów fabularnych od tej do seriali? Jak odnajduje się w tym muzyk posiadający duszę jazzmana? O tym i jeszcze o kilku innych sprawach opowiada Grzegorz Daroń.
rozwiń zwiń