Anna Dymna: Kraków to moje miejsce na Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 12:26
- Kraków to moje miejsce na Ziemi. Tutaj jestem szczęśliwa - mówi w "Lecie z Radiem" wybitna aktorka i przyjaciółka Radiowej Jedynki Anna Dymna, z którą Sława Bieńczycka i Grzegorz Frątczak rozmawiali w plenerowym studiu na krakowskim Małym Rynku. 
Audio
  • Anna Dymna gościem plenerowego studia "Lata z Radiem" (Jedynka)
Audio
  • Anna Dymna gościem plenerowego studia "Lata z Radiem" (Jedynka)

Do rozpoczęcia wielkiego finału "Lato z Radiem Festiwal 2019" zostały już tylko godziny. Kilkudziesięciu wykonawców, 16 koncertów, muzyczne premiery - to będzie prawdziwie wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019". Finał imprezy odbywa się w Krakowie, gdzie urodziła się i mieszka wybitna aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna oraz założycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko" - Anna Dymna.

Kraków jest magicznym miastem. Tu trzeba mieszkać, żeby kochać to miasto. Jestem tu szczęśliwa. Tyle razy mogłam wyjechać i gdzie indziej robić karierę, ale ja jestem taki kot domowy. Tu jest moje miejsce. W tym mieście czuję się bezpiecznie. Wiem, że jak wyjdę bez pieniędzy, bez niczego, to i tak będę nakarmiona, że ktoś mi pomoże, że mam tu przyjaciół - mówi Anna Dymna. 

W jej opinii, Kraków to także "dziwne miasto, po którym chodzą prawdziwi wielcy poeci". - Prowadzę od 17 lat krakowski salon poezji. Otworzyłam już ponad 50 takich salonów w innych miastach w Polsce - mówi. - Zaraza poezji ogarnia Polskę i to jest bardzo fajna zaraza, bo w tym pędzie codzienności potrzebujemy się czasem zatrzymać, zamknąć oczy i słuchać mądrych słów wielkich ludzi. To mi daje bardzo dużo siły - dodaje. 

Kto jeszcze daje Annie Dymnej dużo siły? Jaką trasę na spacer po Krakowie poleca? Które miejsce w mieście uważa za szczególnie magiczne? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której aktorka zdradza także, którą fundację postanowiła wesprzeć podczas tegorocznej akcji "Choinki Jedynki". 

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzą: Daniel Wydrych, Sława Bieńczycka, Grzegorz Frątczak 

Gość: Anna Dymna (aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko")

Data emisji: 30.08.2019

Godzina emisji: 9.40

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" za nami!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 09:18
Dziesiątki tysięcy widzów zgromadziły 30 i 31 sierpnia finałowe koncerty Festiwalu Lata z Radiem w krakowskim Parku Jordana. Było wiele niespodzianek, wzruszeń, porywających wykonań nowych, ale i dobrze znanych przebojów. 
rozwiń zwiń