"Lato z Radiem" prosto z Małego Rynku w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 14:00
W Krakowie trwa wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" kilkudziesięciu wykonawców, 16 koncertów, muzyczne premiery. Na kilka godzin przed finałowym koncertem zaprosiliśmy Państwa na specjalne wydanie audycji "Lato z Radiem". 
Audio
Audio

Gościliśmy m.in. krakowskich przewodników, którzy opowiedzieli nam o mieście i o swoim zawodzie ponieważ nie tak łatwo jest zostać przewodnikiem po grodzie Kraka.

Kraków to miasto niezliczonych legend i miejsc z nimi związanych. Niektóre z nich odwiedzili nasi reporterzy. Byliśmy nie tylko "na" ale też "pod" głównym miejscem miasta – z radiowym mikrofonem zjechaliśmy do Podziemi Rynku Głównego w Krakowie.

Zaprosiliśmy też na wirtualną wycieczkę po literackim Krakowie. Przypomnieliśmy utwory, miejsca, pisarzy i poetów związanych z miastem.

Gościem specjalnym audycji był prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który powiedział, że jest zachwycony atmosferą, która panuje w Krakowie podczas finału "Lato z Radiem Festiwal 2019". Więcej w nagraniu. 

W "Lecie z radiem" podsumowaliśmy także akcję "Moje Archiwum" oraz ogłosiliśmy jej zwycięzców.

Jak zwykle dbamy o zdrowie. Byli z nami lekarze badający słuch z Centrum Słuchu w Kajetanach a także mammobus propagujący badania profilaktyczne w ramach akcji Ministerstwa Zdrowia.

Gościem audycji była także aktorka i piosenkarka Julia Pietrucha, która wieczorem wystąpi podczas finałowego koncertu "Lato z Radiem Festiwal 2019".  Dlaczego gra akurat na ukulele? 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzą: Sława Bieńczycka, Grzegorz Frątczak

Reporterzy: Małgorzata Głogowska, Maciej Oswald

Materiał: Magda Mikołajczuk 

Goście: prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, Julia Pietrucha (aktorka i piosenkarka), dr Marcin Gadocha (Uniwersytet Pedagogiczny), Elżbieta Kusina i Sławomir Śmiłek (Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie), prof. Wojciech Krawczuk (dyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie), Łukasz Walas (kustosz), Józefa Szczurek-Żelazko (wiceminister zdrowia), Henryk Skarżyński (szef Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, słuchacze radiowej Jedynki

Data emisji: 31.08.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

khCzytaj także

"Lato z Radiem" w Krakowie. Niepodległe lotnisko, podziemne miasto

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 13:34
"Lato z Radiem" na zakończenie wakacji odwiedziło Kraków, gdzie w piątek i sobotę odbywa się wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019". Czy wiecie, że właśnie w Krakowie znajduje się najstarsze niepodległe lotnisko w Polsce, a w jednym miejscu położone są dwa rynki? 
rozwiń zwiń