X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 14:59
Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy" to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie Środkowej i Wschodniej, ściągające najnowsze i najważniejsze premiery filmowe pokazujące, wokół jakich tematów obecnie toczy się życie żydowskie. - Chcemy pokazywać współczesne życie żydowskie, które przecież się rozwija oczywiście w Izraelu, ale także w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w krajach Beneluxu i w krajach skandynawskich - powiedział dyrektor festiwalu Mirosław Chojecki. 
Audio
  • XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
plakat festiwalu
plakat festiwalu Foto: mat. promocyjne

Festiwal trwa od 11 września i potrwa do niedzieli 15 września 2019 roku. Jest to XV już odsłona festiwalu. Nagrodą główną jest warszawski Złoty Feniks. Przewidziane są nagrody dla najlepszego filmu w każdej kategorii, a także nagroda publiczności. - Jest głosowanie po każdym filmie. Widzowie dostają karteczki, na których mogą wystawić oceny i potem suma tych ocen podzielona przez ilość uczestników tego plebiscytu decyduje o tym, który film wygrywa. Zwykle było tak, że wybór publiczności rzadko pokrywał się z wyborem jurorów - zdradził na antenie radiowej Jedynki dyrektor festiwalu. 

W audycji była mowa również o Krzysztofie Talczewskim, dokumentaliście, który został nominowany do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz za film "Niepodległość". Z artystą rozmawiała Joanna Sławińska. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

W tym tygodniu do kin wchodzi film "Piłsudski". Jest to dramat historyczny w reżyserii Michała Rosy z Borysem Szycem w roli głównej. Portret marszałka ukazujący go w jego działalności niepodległościowej oraz w życiu prywatnym. Akcja zaczyna się w roku 1901.

Źródło: NextFilm/Youtube 


Kinomani będą mogli zobaczyć także brytyjski dramat kostiumowy "Downton Abbey" w reżyserii Michaela Englera. Jest rok 1927. - Widzimy dom Granthamów po zakończeniu szóstego sezonu znanego serialu telewizyjnego. Rodzina i służba szykują się do królewskiej wizyty w posiadłości. Natomiast pełnometrażowa fabuła "Niezbędna konieczność" to francuska komedia romantyczna w reżyserii Erwanna Le Duca. Kapitan żandarmerii w małej miejscowości wiedzie życie rodzinne z owdowiałą i tęskniącą za miłością matką, bratem dziwakiem i jego córką. Pewnego dnia zjawia się Juliette- dziewczyna, której ukradła samochód naga kobieta - bo w okolicy grasują nudyści- ekstremiści - jak wyjaśnia żandarm. Juliette tymczasowo zamieszka w domu szefa żandarmerii.

"Głos Pana to film inspirowany powieścią Stanisława Lema lecz daleko odchodzący od niej film s-f w reżyserii Gyorgya Palfiego. Młody mężczyzna poszukuje swojego ojca, zaginionego naukowca, który dla Stanów Zjednoczonych pracował nad tajnym projektem rozkodowania sygnałów z kosmosu.  Opowieść o niemożności komunikacji z nieznanym, pełna wątpliwości etycznych; komu i czemu miałaby ta wiedza służyć.

Żródło: Nowe filmy kinowe/Youtube 

Posłuchaj całej audycji już teraz!. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Michał Montowski 

Goście: Mirosław Chojecki (dyrektor festiwalu Żydowskie Motywy), Artur Cichmiński (krytyk filmowy) 

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 21.07

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak