X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Sikorowski na 70-te urodziny

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:13
Liryczny, ale też ironiczny. Galicyjski, ale i grecki. Czy jest coś, o czym Państwu jeszcze opowie w swojej pierwszej autobiografii, która ukazuje się na jego 70-te urodziny? Gościem "Czasu Pogody" był piosenkarz, kompozytor, autor tekstów Andrzej Sikorowski. 
Audio
  • Andrzej Sikorowski na 70-te urodziny (Czas pogody/Jedynka)
Andrzej Sikorowski w studiu radiowej Jedynki
Andrzej Sikorowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Andrzej Sikorowski - jedyny "niepodpiwniczony" artysta krakowski, tak o nim powiedziała Maryla Rodowicz - opowiedział na antenie radiowej Jedynki o rodzinie, o przyjaciołach z zespołu i drużyny artystów w piłce nożnej, o rodzinnym muzykowaniu z Mają i o tęsknocie za czasami guwernantek.

- Mam wrażenie, że gdybym urodził w Poznaniu, Białymstoku czy Gdańsku, to też pisałbym piosenki. Może one byłyby o innych miastach, ale być może ich słuchacze uznaliby, że one też mają jakąś wartość - mówił Andrzej Sikorowski.

Artysta wydał swoją pierwszą autobiografię pt: "W moim znaku Waga. Śpiewanie o sobie". - Książka została zaplanowana tak, by jej ukazanie zbiegało się z moimi urodzinami. To jest zbiór moich tekstów opatrzonych komentarzem autorskich i to układa się w rodzaj opowieści o życiu - zdradza gość audycji. 

Jakie wspomnienia znajdziemy w biografii piosenkarza? Dlaczego Andrzej Sikorowski mówi o sobie, że jest "szczęśliwym posiadaczem dwóch ojczyzn"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej Sikorowski (piosenkarz)

Data emisji: 6.10.2019

Godzina emisji:10.20

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Greckie klimaty Andrzeja Sikorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 15:24
- To jest moje drugie miejsce na Ziemi, bo pierwsze to Kraków, a kolejne to Zakopane - mówi Andrzej Sikorowski w audycji "Miejskie klimaty".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sikorowski: nie znoszę jubileuszy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 15:04
- Nie uważam też, żeby fakt długiego bycia przed mikrofonem specjalnie nobilitował - mówi artysta w "Muzycznej Jedynce". 
rozwiń zwiń