X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zło dobrem zwyciężaj" - o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:38
W 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki wspomnieliśmy życie i działalność kapelana warszawskiej Solidarności, którego słynne Msze Święte za Ojczyznę krzepiły serca wielu Polaków. Atakowany przez władze PRL-u, nie przerwał swojej aktywności patriotycznej, 19 października 1984 roku został uprowadzony i zamordowany przez funkcjonariuszy MSW. 
Audio
  • Wspomnienie o bł. ks. Jerzym Popiełuszce (Wieczór z Jedynką)
Ks. Jerzy Popiełuszko
Ks. Jerzy Popiełuszko Foto: PAP/Grzegorz Rogiński

Pamięć o ks. Jerzym jest kultywowana, został błogosławionym Kościoła Katolickiego, a wiedzę i dokumentację wzbogaca Muzeum i Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu ks. Jerzego Popiełuszki. 

Jakie przesłanie dzisiaj kieruje do nas bł. ks. Jerzy Popiełuszko? - Dzisiaj widać, że przemawia on do młodzieży. Widzę coraz więcej młodych ludzi, którzy garną się do niego, którzy go studiują, czytają, słuchają i przeżywają. Myślę, że wkrótce odkryją jakie było te jego przesłanie - mówił na antenie radiowej Jedynki Adam Nowosad. 

Paweł Kęska z Muzeum i Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu ks. Jerzego Popiełuszki mówił, że może poznawać postać niezwykle heroicznej postaci, jaką był ks. Jerzy poprzez słowo, filmy i wspomnienia. - Trafiłem przed dwoma laty do Muzeum jako dziennikarz. Moim zadaniem było przyjrzeć się jak działają te instytucje i co można zrobić, żeby działały lepiej. Tak zaczęła się moja fantastyczna przygoda po pierwsze ludzka, po drugie dziennikarska. Czuję i zdaję sobie sprawę jak bardzo niewiarygodna jest ta historia i wstrząsająca, ale też dająca energię społeczną. (...) Mam taką świadomość, że coraz bardziej ks. Jerzego poznaje i to jest moja osobista przygoda życiowa - dodał. 

Małgorzata Grabowska - Kozera wspominała ks. Jerzego jako kapłana zwyczajnego, nie tworzącego dystansu. Mówiła także, że ks. Jerzy Popiełuszko miał przeświadczenie, że wykonując dalej swoją posługę może zginąć w każdej chwili. - Miał absolutne przekonanie, że w każdej chwili może umrzeć - zaznaczyła. 

Jakie jest najważniejsze przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki? Z jakimi artystami obcował? Do jakiego miejsca podróżował w dniu porwania? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór z Jedynką z cyklu "Po drugiej stronie lustra"

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: Małgorzata Grabowska - Kozera, Adam Nowosad, Paweł Kęska (Muzeum i Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu ks. Jerzego Popiełuszki)

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 23.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda dla lekarza, który chronił szczątki ks. Jerzego Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 19:14
Emerytowany pracownik Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku Jan Szrzedziński, który w 1984 r. zachował szczątki ciała zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki, został Człowiekiem Roku 2014 "Tygodnika Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motywy wybaczania

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 07:00
rozwiń zwiń