X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jestem człowiekiem uchem" - Katarzyna Michalak

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 19:00
Pod koniec maja w Polsce gościła białoruska pisarka Swietłana Aleksijewicz, pierwsza w historii reporterka, która została uhonorowana literacką Nagrodą Nobla. Wcześniej otrzymała wiele innych wyróżnień, między innymi dwukrotnie Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. To właśnie w związku z 10. edycją przyznania tego lauru Aleksijewicz przyjechała do Warszawy. Katarzyna Michalak miała możliwość odbycia długiej rozmowy z noblistką.
Audio
  • "Jestem człowiekiem uchem" - Katarzyna Michalak (Perły reportażu/Jedynka)
Swietłana Aleksijewicz
Swietłana AleksijewiczFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Reportaż to osobisty zapis spotkania ze Swietłaną Aleksijewicz, w którym ważne jest nawiązanie do metody pracy noblistki. Dla białoruskiej autorki nośnikiem informacji o człowieku jest nie tylko znaczenie słów, ale brzmienie głosu i sposób mówienia. Reportaż został zrealizowany dźwiękowo przez Piotra Króla. Muzyka - Artur Giordano. Teksty tłumaczenia czytała Ilona Zgiet. W audycji wykorzystano fragmenty wykładu noblowskiego Swietłany Aleksijewicz. Autorka reportażu pragnie podziękować za pomoc w przygotowaniu audycji: Bożenie Dudko, Inie Demid, Oldze Karoń oraz Marianie Kril.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Tytuł audycji: Perły reportażu 

Tytuł reportażu: "Jestem człowiekiem uchem" 

Autor: Katarzyna Michalak 

Data emisji: 13.10.2019

Godzina emisji: 17.10

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak