X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sebastian Stankiewicz o filmie: najważniejszy jest człowiek

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 11:30
Podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni otrzymał nagrodę w kategorii drugoplanowy aktor męski za rolę w filmie "Pan T" w reżyserii Marcina Krzyształowicza. Od lat rozśmiesza i bawi, chociażby w "Kabarecie na końcu świata". Szerszej publiczności znany jest z serialu "Barwy szczęścia", w którym wciela się w komediową postać "Ricardo". O filmie "Pan T", o nowych zawodowych wyzwaniach i wrażliwości w audycji "Kultura przy kawie" opowiada Sebastian Stanki Stankiewicz.
Audio
  • Rozmowa z Sebastianem Stankiewiczem (Kultura przy kawie/ Jedynka)
Sebastian Stankiewicz
Sebastian StankiewiczFoto: Elżbieta Kasperska / PAP

W filmie "Pan T" przenosimy się do Warszawy 1953 roku. Główną postacią jest tytułowy Pan T, czyli uznany pisarz, który nie potrafi odnaleźć się w panującej rzeczywistości. Wydaje się, że na pomoc przychodzi mu postać grana przez Sebastiana Stankiewicza - Filak, ale jednak los nie jest tak dobry, ponieważ ten okazuje się...

- Filak jest chłopakiem, który przyjeżdża z wioski do wielkiego miasta i stara się spełniać swoje marzenia. Mieszka razem z Panem T drzwi w drzwi w hotelu dla piszących. Pan T jest dla niego mentorem, zaprzyjaźnia się z nim, a z drugiej strony dostaje intratną propozycję od Irusia, czyli SB-ka, który chce, żeby Filak przykładał bardzo mocno ucho do ściany i podsłuchiwał, co dzieje się w pokoju Pana T. A później grzecznie wszystko wyśpiewał - mówi Sebastian Stankiewicz.

KinoSwiatPL / Youtube

Aktor jest zdania, że film został zainspirowany postaciami Tadeusza Konwickiego, Sławomira Mrożka i Leopolda Tyrmanda. - Jest to świat lat 50. i w pewien sposób świat jakby "tyrmandowski", ale to nie jest biografia. To jest hybryda różnych postaci, a szczególnie autorów tego okresu, którzy musieli zmagać się z ówczesną władzą i starać się żyć w latach 50. ze swoimi wybujałymi fantazjami, głowami i wyobraźniami, a wiadomo, że było szaro, buro i każdy musiał być pod pantoflem władzy - słyszymy.

Jaki dylemat ma Filak? Jakiego są oczekiwania Sebastiana Stankiewicza w związku z Warszawskim Festiwalem Filmowym? Jaki jest film "Pan T"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Sebastian Stankiewicz

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 5.05

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Krauze. "Reżyser, który robił, co chciał"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 13:00
- Była to postać kontrowersyjna, nielicząca się z opiniami, on robił to, co chciał i uważał za słuszne - tak o Antonim Krauzem mówił w "Kulturalnej Jedynce" Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy. 20 lutego w Warszawie odbył się pogrzeb reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamila Kamińska jako św. Faustyna. "Chciałam uczestniczyć w życiu zakonnym"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 14:33
W filmotece watykańskiej odbyła się kilka dni temu prapremiera polskiego filmu "Miłość i Miłosierdzie" o świętej Faustynie Kowalskiej i historii rozwijającego się kultu Miłosierdzia Bożego. Fabularyzowany dokument reżyserował Michał Kondrat. 
rozwiń zwiń